Wpis z mikrobloga

Jak trudna jest trasa na polski Matterhorn?

Długo odkładałam wejście na Kościelec. Za każdym razem, gdy wybierałam się w Tatry, albo pogoda krzyżowała plany, albo wybierałam inne trasy, na przykład Czerwone Wierchy czy Rysy – najwyższy szczyt w Polsce. Poza tym, opowieści znajomych o Kościelcu nie napawały optymizmem – długi szlak, ekspozycja, lepiej dwa razy się zastanowić, i tak dalej.

W końcu, pewnego czerwcowego dnia, zdobyłam jeden z najpiękniejszych szczytów Tatr Wysokich. Jak było?

Chodź, opowiem Ci o moim wejściu na Kościelec. Same konkrety, bez straszenia i przesady.

#podroze #podrozujzwykopem #tatry #gory #wedrowki #szlaki #outdoor
weekendowka - Jak trudna jest trasa na polski Matterhorn?

Długo odkładałam wejście n...

źródło: koscielec-szlak-widok-z-przeleczy-karb

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: jak się jest niskim to może być pewien wysiłek ale o ile pamiętam to da się ją spokojnie obejść bokiem. Pewnie, że warto wcześniej sobie zrobić jakiś giewont albo szpiglas żeby trochę się obyć ze skałą ale raczej każdy powinien dać radę o ile nie ma leku wysokości/przestrzeni. Jak byłem kiedyś z różową to dużo bardziej obsrana była na giewoncie gdzie skała jest mega wyslizgana i mnóstwo ludzi co
  • Odpowiedz
@ZdeformowanyKreciRyj czyli jak mam w swoim portfolio Rysy, Szpiglas, Giewont, Zawrat, to na Kościelec powinnam dać rade? :p btw, miałam podobne odczucia co do Giewontu. Wchodziłam na niego po Rysach i stwierdziłam, że wolałabym 10 razy wejść na Rysy niż raz na ten Giewont...
  • Odpowiedz
@karoszka: Rysy od Polski czy Słowacji? Od Słowacji nie czujesz tego powietrza za plecami i ludzie ciągną tam nawet małe dzieci. Od Polski jest zdecydowane ciekawiej, no ale nadal przez obecność łańcuchów Rysy i tak nie są jakimś wielkim wyzwaniem, nie licząc sporej odległości i przewyższenia. Dla mnie przykładowo Krywań z tymi swoimi kominkami i przy braku żelastwa, okazał się trudniejszy, no ale to subiektywne i w sumie ogólnie zdanie
  • Odpowiedz