Wpis z mikrobloga

Jak przekonać bliską osobę do leczenia otyłości? Mój ojciec (waga na oko 130 kg) ma od paru lat bezdech senny i od paru lat nie pozwala mi to zasnąć (ratuje się słuchawkami) boję się że w pewnym momencie udusi się we śnie. Próbowałem go bezskutecznie nakłonić do diety czy ćwiczeń od paru dobrych lat, najczęściej mówi że w jego wieku dieta mu się nie opłaca (60 lat), albo obraca całość w żart. Chcę dla niego dobrze ale nie chcę go skrzywdzić (słownie oczywiście). #przegryw #ojciec #otylosc
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Don_quixotee: nie da się kogoś wyleczyć bez jego chęci. wywalcie z lodówki kiełbasę, piwo, lody czy na czym on tam się tuczy, niech sam ruszy dupę do sklepu po smakołyki, będzie tego jadł dużo mniej.
Ale generalnie dopóki sam nie będzie chciał, to nie schudnie.
  • Odpowiedz
@Don_quixotee: no i świetnie, przestanie tyle #!$%@?ć. Tylko musicie całą rodziną twardo nie kupować żadnych przekąsek, czekolad czy czego tam. Po prostu lodówka musi być wypełniona zdrowym żarciem, kalafiora pewnie nie będzie podjadał tak chętnie jak kiełbasy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bestia_z_Jellystone żadnego komentarza nie usunąłem, rzecz jest w tym że posiadając parę samochodów, ojciec może bez żadnego problemu do tej przysłowiowej biedronki podjechać. Próbowałem mu gotować ale mówi że ma niestrawność na większość produktów z których korzystam (strączki, ryż, soczewica). W przypadku wypełniania lodówki zdrowym jedzeniem to i tak kupi swoje, tłumaczy to że przecież reszta rodziny zje. Wiem że wychodzę prawdopodobnie na przewrażliwionego marudę ale chcę dla niego jak najlepiej.
  • Odpowiedz
@Don_quixotee: pewnie do pierwszego zawału, miejmy nadzieję że nic mu się nie stanie.
Chociaż niech gdzieś ruszy dupę ze trzy razy w tygodniu, bo serducho bez treningu nie wytrzyma takiego obciążenia. Nie przeszkadza mu to, że nie potrafi sznurowadeł zawiązać i dostaje zadyszki po wejściu na drugie piętro?

Sorki, to Mirek sam usunął.
  • Odpowiedz
@Don_quixotee
Polecam spróbować keto I pokazać tacie że jedząc tłuste pyszne żarełko można schudnąć, tylko wiadomo bez cukru, piwka i innego gówna. Wbrew pozorom wielu starszych mężczyzn pokocha takie jedzenie.
A jeśli nic nie zdziałasz to ogarnij aparat oddechowy dla taty jak ma bezdechy, na pewno mu nie zaszkodzi a może pomoże się ruszyć.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bestia_z_Jellystone Butów nie sznuruje wkłada stopę do buta i nawala czubkiem buta w framugę drzwi. Do wychodzenia na zewnątrz próbuję go przekonywać, ale najczęściej mówi że nie ma to czasu albo go noga boli (łydka cukrzycowa, ale po co się leczyć?). Dzięki za odpowiedź btw.
  • Odpowiedz