Wpis z mikrobloga

Ktoś ogarnia routery, AP etc? Interesuje mnie zbudowanie sieci mesh, wstępnie zainteresowałem się rozwiązaniem Asusa AiMesh. Czy ktoś ma jakieś w tym doświadczenie?
Planowałem kupić TUF-AX6000jako główny router, do tego 4 node RT-AX53u.
Router będzie umiejscowiony w centralnym miejscu w domu, 2 node w jego krańcach i połączone bezprzewodowo. Następny node będzie połączony przez kabel (około 30m) i umieszczony w garażu (w linii prostej od skrajnego node w domu ok. 13m). Ostatni node będzie połączony z node z garażu w odległości 30m po kablu (domek gospodarczy).
Jakieś uwagi, rady? #meshnet #router #ap #siecikomputerowe #wifi #aimesh #asus
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Będziesz miał gówniany sygnał. Jeśli kupisz sensowny AP np ubiquiti, to jednym urządzeniem pokryjesz cały dom i ogród. Jeśli faktycznie masz tak wielką posiadłość że nie starczy zasięgu, to zamiast mesh spiąć je kablem do jednego routera. A jeśli to nie działa, to jeszcze są te rozwiązania do połączenia dwóch urządzeń przez sieć elektryczną. Może wystarczyło by tego na spięcie dwóch urządzeń AP w jedną sieć.
  • Odpowiedz
@domelos16: TP Link Omada Mesh, nie daj się wciągnąć w Mikrotiki jeśli nie jesteś z branży i wprost fanatykiem sieciowcem.

W starym domu i gdy ma się duży teren i budynki to wcale się nie dziwię i znam to z własnej perspektywy. Po prostu przy każdym remoncie i pracach warto wtedy ciągnąć kabel a na start Mesh
  • Odpowiedz
@brokenik: No dobrze ale jakie access pointy bys polecal tak czy inaczej? Cos w stylu tplinka omada lub unifi z kontrolerem czy cokolwiek byle obslugiwalo wspolczesne standardy (wifi5/6). Nawet z siecia po kablu telefony, tablety, laptopy beda dzialac po wifi.
  • Odpowiedz