Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin #inwestycje #nieruchomosci #przegryw
W tym roku stuknęło mi 10 lat w świecie kryptowalut i muszę przyznać, że parę rzeczy zaczyna mnie martwić.

Po pierwsze, coraz mniej jest frajerów, którzy dają się nabrać na hossę, żeby potem w panice sprzedawać na bessie.

Po drugie, mam przeczucie, że w ciągu najbliższych 20 lat rynek kryptowalut się ustabilizuje i zacznie przypominać rynek akcji.
Po trzecie, już teraz widać, że zarobienie na kryptowalutach staje się coraz trudniejsze, zwłaszcza jeśli zaczynasz z małym kapitałem i nie masz armii fanów na Instagramie. Jeśli masz ponad 10 mln obserwujących i solidny kapitał startowy, wtedy to zupełnie inna bajka.

Dlatego za kilka-kilkanaście lat planuję sprzedać większość swoich kryptowalut (ale nie wszystkie, wiadomo!) i zainwestować w nieruchomości, które będę mógł wynajmować. Większość mojej kasy jest teraz w bitcoinie, którego kupiłem po raz pierwszy w 2014.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wielkifanrapu: jaki plus ma wynajem do hodlowania BTC? Z plusów jakie widzę - comiesięczny hajs na konto. Z minusów - gorsze ROI, pierdzielenie się z najemcami i rzeczami technicznymi w mieszkaniu (remonty, awarie). Nie lepiej po prostu trzymac bitka longterm i ewentualnie wydawac go na wlasne potrzeby?
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: Dobrze kombinujesz... połowicznie. Każda kolejna bania wymaga więcej i więcej kapuchy. Stąd procentowo wzrosty są coraz słabsze. IMO ta bańka skończy się max na 120-140k, a to już "tylko" x2... czyli niewiele. Jasne, że niektóre alty zrobią po x10 czy więcej, ale ciężko trafić, jest ich tysiące. Jak masz setki czy tysiące % zysku, to wyjście z krypto jest IMO rozsądne.

ALE...

nie idź k*rwa w klitki na wynajem
  • Odpowiedz
@fervi: Nie wiem. To pytanie raczej do wróżki.

Nieruchomości mogą przynieść straty, a nie zyski. Zapytaj ziomków z Japonii i Hiszpanii, jaki zajebisty "dochód" mają ze swoich nieruchów po 20 latach od topki baniek mieszkaniowych.

PL IMO ma jeszcze jedną banię przed sobą - tą na BK0%. Potem pewnie będzie dekada spadków.
  • Odpowiedz