Wpis z mikrobloga

Mireczki, co się ostatnio wydarzyło z cenami dysków hdd?
Od pewnego czasu obserwuję ceny podstawowych dysków hdd 3,5 cala o pojemności od 3 do 4 terabajtów.
Jeszcze w kwietniu oraz maju można było kupić 3tb od toshiby za 360zł, a 4tb model za 400zł.
Obecnie ceny są o 100zł wyższe np. podstawowy model od wd: blue, oraz seagate: barracuda.
A 3tb dysków od toshiby brak w sklepach.
O co tutaj chodzi?
Przecież cena dolara obecnie jest atrakcyjna: 3,94zł zamiast 4,40zł w październiku 2023.
#komputery #pcmasterrace #pieniadze #dolar #bitcoin #dyski #nas
Pawci0o - Mireczki, co się ostatnio wydarzyło z cenami dysków hdd?
Od pewnego czasu o...

źródło: HDHDWD240UZSVA-1

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pawci0o: inflacja, chleb prawie po 10 to myślałeś że nie będzie to miało odbicia na innych rzeczach? p0laku płacz i płać... też mnie to w-----a bo szykuje się pomału do macierzy 4x4 tb
  • Odpowiedz
@Pawci0o: coraz więcej ludzi korzysta tylko i wyłącznie z dysków półprzewodnikowych (pojemności 2-4 TB robią się coraz bardziej przystępne cenowo), więc talerzowców o pojemności zaledwie kilku TB sprzedaje się coraz mniej i ten rynek będzie zanikać...
  • Odpowiedz
  • 0
@mati1990 w sumie to czemu nie. Na backup online to często nawet lepiej. Taki SSD w nas pobiera mniej prądu a i ma mniej ruchomych części żeby się od przepracowanych godzin zatrzeć. Jak potrzebujesz 2 TB to staje się to powoli nie głupi pomysł plus zimna kopia na hdd 2,5 cala.
  • Odpowiedz
  • 0
@mati1990 dlatego wspomniałem drugi dysk 2.5 cala na kopie offline to wszystko zależy od zastosowania bo jak robisz kpię na serwer aktywny 24/7 to SSD pożyje w nim dłużej niż zwykły HDD a i mniej prądu zużyje. Plus ja tam wolę mieć 2 kopie na średnich dyskach niż jedną na pro
  • Odpowiedz