Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej, mam pytanie z zakresu #prawo.
Bylam wczoraj z niebieskim na myjni samochodowej i nie zauważyliśmy, #!$%@? smarem lancy i smaru na ziemi w obrębie stanowiska myjni. Umyliśmy auto i zorientowalam się, że nasze ubrania i buty są brudne od smaru.

Zadzwoniliśmy na tel. podany w wmyjni, przyjechał jakiś łeb i powiedzial nam, że "on tu tylko sprząta" i mamy pisać reklamacje na maila. Po czym wysprzątał całe stanowisko.
Pomyślałam, że każda myjnia ma ubezpieczenie więc zadzwoniliśmy jeszcze raz na nr podany na budynku, ale jakiś typ powiedział, że nie da nam nr polisy i że takie info niech sobie policja wyciąga.

Zadzwoniliśmy po bagiety. Przyjechały dwa łby i stwierdzili, że oni nie mogą sporządzić notatki bo nie ma do czego. Że to nasza wina ze się #!$%@?śmy smarem bo nie zauważyliśmy i żeby doszło do uszkodzeniu mienia to musiałby jakiś inny CZŁOWIEK celowo ubrudzić nas smarem. Że hehe, jak nie ma człowieka, to nie ma sprawcy.

Jakie mamy pole manewru? Czy jest sens iść na komende, żeby jakiś bardziej rozgarnięty policjant określił sprawce? Czy jest sens ładować się w proces?

#pytaniedoeksperta #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 35
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Musisz zmienić sposób postrzegania myjni. To nie jest jakiś prestiż i nie warto tam zakładać najlepszych ciuchów, tylko właśnie byle co, bo się można pomoczyć, ubrudzić itp.
  • Odpowiedz
A teraz idziesz na komisariat składasz skargę na odmowie spisania notatki z interwencji.


@2xpapanalepiku: a jaki artykuł został złamany żeby Policja miała robić notatkę xD Powinni od razu powiedzieć idiotce żeby poszła się leczyć i wlepić 500 za nieuzasadnione wezwanie
  • Odpowiedz
@krytyk1205: napisałem o notatce z interwencji. Policjant stwierdza w niej że zgłoszenie miało miejsce, nie musi rozstrzygać o słuszności zarzutów a jedynie potwierdza że była interwencja. Tyle ¯\(ツ)/¯
O słuszności w ostateczności decyduje sąd! Płacę podatki i to gwarantuje mi prawo
  • Odpowiedz
Płacę podatki i to gwarantuje mi prawo


@2xpapanalepiku: i właśnie zapłaciłeś za to, że jakaś tępa dzida ściągnęła patrol na myjnię bo się #!$%@?ła smarem. No zajebiście dobrze wykorzystane pieniądze podatnika.
  • Odpowiedz
@krytyk1205: coś co dla Ciebie wydaje się absurdalne dla kogoś innego może nie być.
Jak ktoś prowadzi biznes niech pilnuje porządku i rozwiązuje takie sprawy tak żeby nie trzeba było wzywać bagiet.
Btw, jakiś czas temu dostałem mandat za parkowanie z dala od krawędzi jezdni a nie przy samym krawężniku, chodnik szeroki na 5-6m. Nikt nie miał litości, prawo jest prawo i koniec dyskusji
  • Odpowiedz
@simon-simonski no jak masz gdzieś, to twoja sprawa. Ktoś kto jest metalowcem, jego cechą charakterystyczną są długie włosy i daje koncerty, a by mu ścięli na łyso i tak by wyszedł na scenę, to utrudniłoby mu pracę. Albo jakaś aktorka. Nawet z jakiegoś "Na wspólnej" czy inne "M jak miłość". Ogólna na łyso i nie może pracować bez peruki.
  • Odpowiedz
  • 0
@mk321: Ale naciągacie XD Powiedz mi jak fryzjer ma mnie ogolić na łyso wbrew mojej woli, co ja nieprzytomny jestem na fotelu że nie widzę?
  • Odpowiedz