Wpis z mikrobloga

Wstałem o 6 by podlać pomidory ale słyszałem że pada więc poszedłem spać.

Teraz sobie przypomniałem że pod foliowym tunelem nie pada ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pomidory
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@K-S- tu nie trzeba nie wiadomo jakiej automatyki. Wystarczy nawadnianie kropelkowe. Ja mam tak zrobione ze mam główny wąż zasilający i od niego małymi wężykami poprowadzone do kapilar wetkniętych przy korzeniu. Koszt na 40 krzaków około 150zl. Plus taki że nie lejesz po liściach i powoli są nawadniane.
  • Odpowiedz
@K-S-: jakbym musial specjalnie wstawać aby podlać to bym sobie zrobił automatyczne podlewanie żeby nie mieć tego na głowie i moc spać.
  • Odpowiedz
@Karakatamakatula: Kiedyś taką teorię od ogrodnika usłyszałem, że latem podczas suszy robi się skorupa z ziemi przez co padający deszcz jedynie przeniknie do kilku centymetrów i spłynie lub wyparuje. Dlatego też po rozmiękczeniu warstwy przez deszcz, należy podlewać żeby woda głębiej doszła.
I w sumie zauważyłem to jak kopałem ziemniaki na jesień po suszy. Wszędzie na maksa mokro, a jak wbiłeś łopatę i obróciłeś ziemię to sucho na maksa.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Cyk_dwujeczka: To prawda, jak jest długo susza to podlewam też gruntowe później ta ziemia inaczej wodę wchłania. A w tunelu to wystarczy kilka dni nie podlewać i robi się sahara.

@zolax Też w tym roku zacząłem z hydroponiką. Mógłbyś napisać jakie nawozy tam stosujesz oraz co i jak masz podpięte?
  • Odpowiedz
@K-S- Spoko ziomek. Po mnie kiedyś zadzwonili z roboty w mój dzień wolny żebym ich uratował, bo nikt nie ma kluczy żeby otworzyć firmę. Poczułem się taki ważny. Ubrałem się i przejechałem całe miasto, aby bohatersko otworzyć wrota firmy. Szkoda tylko k---a, że tych kluczy nie wziąłem.

Tak mi się przypomniało, bo to ta sama kategoria. Tzw. n----------e mózgowe (łac. futuere cerebrum)
  • Odpowiedz