Wpis z mikrobloga

Siema motoryzacyjne świry, szukam nowego auta i po długich rozkminach zostały na liście 3:

- Audi A6 all road
- BMW series 5 G31
- Volvo V90 cross country

Wszystkie mają
- silniki 2.0 w gnoju
- duże wygodne wnętrza
- napędy na wszystkie kapcie (niestety na sprzęgłach ale co zrobić takie czasy)

Każdy z nich się czymś wyróżnia

BMW prowadzi się jak marzenie
Volvo jest najładniejsze w środku i na zewnątrz i ma najlepsze audio na świecie
A Audi ma pneumatykę w standardzie o chyba to tyle z pozytywów bo lag na skrzyni jest absolutnie wlurwiajacy ;)

Auto ma z nami zostać na długo 5-6 lat i być rodzinnym pożeraczem kilometrów.
Budżet ~300k za max roczne auto

Co byście wybrali siedząc w moich butach? Bo miotam się jak #!$%@? i nie umiem podjąć decyzji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #bmw #audi #volvo
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzych0: nowe Volvo z tego co kojarzę mają ogranicznik max 180km/h także pytanie czy często robisz trasy autostradami, z racji zawieszenia w audi będzie wygodniej w tyłek niż w "sportowym zawieszeniu" BMW
  • Odpowiedz
  • 0
@Bonsoul ogranicznik mnie nie boli bo na niemieckiej autostradzie i tak zawsze robię 160-180. Co do wygody wiem że Audi chyba najwygodniejsze od strony zawieszenia ale IMHO volvo bije Audi w ogólnym komforcie jazdy
  • Odpowiedz
  • 1
@krzych0 zdecydowanie wziąłbym G30/G31, ale może jestem nieobiektywny, bo po prostu okrutnie mi się to auto podoba, natomiast V90 CC ma znajomy i narzeka na relatywnie wysokie spalanie w zasadzie w każdych warunkach (2.0 diesel wlasnie). Z A6 nie miałem styczności (jedynie w generacji C7, a Ty pewnie myślisz o C8), więc się nie wypowiem. G30 (ja jeździłem akurat sedanem 530e) to wspaniały kawał wozu w mojej ocenie.
  • Odpowiedz
  • 1
@tpvddd Co do G31 zgoda pełna piękny i świetnie jeżdżący wóz. Mam g20 i jestem ekstremalnie zadowolony. Problem jest tylko taki że samochodów z wyposażeniem jakiego szukam nie ma, czekam może coś wpadnie co spełnia moje oczekiwania wtedy chyba decyzja będzie prosta.
Masz opcję dopytać znajomego jakiego realnego spalania się można spodziewać na autostradzie / drodze krajowej? Na jeździe próbnej na autostradzie przy 140 miałem <7 co jest dla mnie akceptowane
  • Odpowiedz
  • 1
@krzych0 wiesz co nawet go pytałem i mówił, że ekspresówka 7-8, autostrada 8-9, autostrada ale żwawo to już zdecydowanie >10, w kierunku 15/100.

Nie mam możliwości zweryfikować tego, natomiast raczej nie jest to osoba, która miałaby interes kłamać; mówi, że ogółem auto jest naprawdę okej, tylko właśnie to spalanie..

+ ludzie jak mówią o spalaniu, to raczej kłamią w drugą stronę i każdemu auto pali 5/100 ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@tpvddd dokladnie takie same opinie słyszałem o tych silnikach stąd jazda po autostradzie w czasie jazdy próbnej bo chciałem to sprawdzić naocznie i właśnie z kilkunastu km spalanie wyszło ok 7l przy normalnej płynnej jeździe. Ale chyba zrobię sobie dogrywkę dla świętego spokoju :)
  • Odpowiedz
  • 1
@krzych0 myślę, że to właśnie kwestia jazdy próbnej - wiesz, jazda próbna to przeważnie kilkanaście kilometrów w jakichś konkretnych warunkach. Zmienią się warunki, pogoda, natężenie ruchu, gdzieś będzie Ci się spieszyło itd itp i już wychodzi zupełnie inne spalanie. ;)
  • Odpowiedz
napędy na wszystkie kapcie (niestety na sprzęgłach ale co zrobić takie czasy)


@krzych0: bmw ma napęd dołączany (jak volvo), a audi odłączany. To dwie różne technologie.
  • Odpowiedz
@krzych0: A czemu nie jakaś Giulia? Czemu gnój 2.0? Eko-sreko. Jak nie BMW, to są alternatywy. Kałdi bym nie brał, choć A5 mi się bardzo podoba, to jednak nie uważam się za kompletne zero do kompletu z tymi czterema na masce. Volvo? Ile masz lat? 80? To już Merc jakiś lepiej. Zawsze mnie zastanawiał ten brak wyobraźni u Polaków.
  • Odpowiedz
BMW series 5 G31

duże wygodne wnętrza


@krzych0: wygodne jasne, ale o bmw na pewno nie można powiedzieć, że jest duże jak na tą klasę

Brałbym bmw bo najlepsze z tego
  • Odpowiedz
@Tja88 on mówi o dużym kombi, a ty pytasz czemu nie guilie czyli małego sedana?

@krzych0 Obczaj jeszcze w214. Ponieważ to dość nowe auto to mało Ci ktoś powie, ale mam styczność z w213 i to przyjemne do jazdy auto
  • Odpowiedz
  • 1
@Golfinho nowe mercedesy w ogóle mi się nie podobają. Może jeszcze do nich nie dorosłem ;).

@trololo55 g60 jest tak brzydkie że nie wyobrażam sobie wydania na niego takiej kasy. A po drugie dobrze wyposażona sztuka to 400k minimum, rabatów na silniki ON nie ma więc już w ogóle dla mnie tematu nie ma.

@Tja88 powiem ci tak, jak alfa zrobi duże kombi z sensownymi silnikami diesla, będę pierwszy
  • Odpowiedz
@krzych0: To bierz BMW – jeśli cię stać, to tu się w ogóle nie ma nad czym zastanawiać. Sam jeżdżę 3, znalazłem w full opcjach, full M-pakietach (nawet zawiecha jest M-kowa), mega zadbaną wewnątrz i gdyby tylko miało więcej mocy, to zostałoby ze mną na bardzo długo. BMW jest klasą samą dla siebie, więc nie ma żadnej konkurencji. Alfy są super, ale to jednak Fiaty, a BMW to BMW.
  • Odpowiedz
@krzych0: nie wiem w jakim stopniu się sugerujesz względem designu z zewnątrz, ale A6 wygrywa i to jest jedno z najładniejszych dostępnych kombiaków teraz. Linia 5 już trochę dziadem wieje, a G60 to już w ogóle padaka.
  • Odpowiedz
g60


@Tja88: 330i moze chyba ogarnąć coś pokroju 350 konia na stage2, nie? to nadal za mało?

potem ewentualnie jest m340i, ale to już inna kasa też i chyba taniej stage2 zrobić w g20 330i
  • Odpowiedz
330i moze chyba ogarnąć coś pokroju 350 konia na stage2, nie? to nadal za mało?


@drahtzieher: Jak nie chcesz regularnie jeździć po Nürburgringu, to na co ci więcej niż 300 KM? Moim zdaniem taka moc jest optymalna dla lżejszych bawarek, później trzepie po kieszeni (hamulce, opony, mechanicy...).
  • Odpowiedz
i gdyby tylko miało więcej mocy, to zostałoby ze mną na bardzo długo.


@Tja88: no nie wiem, nawiązuję właśnie do tego, że brakowało Ci w 3 mocy, co mnie zdziwiło, ale może w sumie miałeś właśnie jakąś niższą wersję niż 330i, która stockowo chyba ma 258 km.
  • Odpowiedz