Wpis z mikrobloga

Minął 34. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 2 wypadki śmiertelne w których zginęły 4 osoby.

183 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
195 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
24 osoby zmarły w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 207 wypadkach zginęło w sumie 219 osób.

W poprzednim roku statystyki po 34. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
7 wypadków / 9 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
193 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
205 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
263 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
10.259 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

69 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
2.462 wypadki drogowe od początku wakacji

83 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
2.786 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
3 utonięcia w ciągu ostatniej doby
96 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 34. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 2 wyp...

źródło: 1-411243-47

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SpokojnyPan: to ja polecę jeszcze kontrowersyjnie - otwarcie drzwi. Awaryjek można nie dostrzec, ale auto z otwartymi drzwiami na bank jest zatrzymane i widać to z kilometra. W razie draki i tak same się zamkną przy gwałtownym ruszeniu
  • Odpowiedz
mój ojciec przeżył taki strzał w tył na autostradzie tylko dlatego, że widział zbliżające się za szybko auto i w ostatniej chwili lekko odjechał w bok - siła uderzenia skupiła się na "obróceniu" auta 3 razy i zakończyło na barierkach zamiast totalnie na wprost w inne auto. Licznik sprawcy zapięty był na ~140


@oskrz: To jest #!$%@? najgorsze w byciu kierowcą. Wsiadasz i w sumie to nie wiesz czy dojedziesz
  • Odpowiedz
też tak robię, conajmniej 2 auta odstepu, żeby mieć gdzie uciec w razie W i patrze co sie dzieje. Prawie nikt tak nie robi tylko ludzie stoja sobie w dupie i nawet nie zerkaja czy cos sie zbliza


@SpokojnyPan: Chyba, że jakieś wściekłe kałudi albo bełemwu Ci się wepchnie w wolne miejsce
  • Odpowiedz
@sierramikebravo: dokładnie, szczególnie jak widzę że zbliża się do mnie ciężarówka i nie wiem czy patrzy na droge czy akurat coś ogląda na tablecie. Ogólnie telefony komórkowe itd powodują mnóstwo wypadków moim zdaniem. Nie, nie jestem święty bo też potrafię za niego chwycić w trakcie jazdy, pół biedy jak po prostu taka osoba w coś pizgnie i zniszczy swoje auto. Gdy jednak zjedzie na czołówkę bo skroluje insta czy odpisuje
  • Odpowiedz
Zawsze jestem obsrany jak stoję ostatni w korku na autostradzie.


@sierramikebravo: bez przesady.

Zostawiam dystans paru metrów i gapie się w lusterka żeby w razie czego chociaż trochę uciec gdzieś na bok jeśli się
  • Odpowiedz