Wpis z mikrobloga

@ciatek: Aha, czyli pytanie jest już nie aktualne, ponieważ na skuterki również potrzebne są specjalne uprawnienia. To dobrze, ponieważ miałem kilka przygód z udziałem kierujących skuterkami, niektórzy (nie mówię że wszyscy) kompletnie nie mają pojęcia o prawie o ruchu drogowym
  • Odpowiedz
@mateusz-zajac-3344:

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", osoby, które skończyły 18 lat przed wprowadzeniem nowych przepisów (czyli przed 19 stycznia 2013 roku), nadal będą mogły jeździć bez prawa jazdy. Wynika to z tego, że kierowcy, którzy osiągnęli pełnoletność przed tą datą utrzymują dawne przywileje na zasadzie praw nabytych. Nie muszą posiadać prawa jazdy kategorii AM, nie są też od nich wymagane uprawnienia jakiejkolwiek innej kategorii.


a jak jest naprawdę, huk wie
  • Odpowiedz
@ciatek: Zgłupiałem, czyli osoby które jeżdżą nadal mogą jeździć. Prawko kat. B nie upoważnia do prowadzenia motoru, nie mam A, a chciałbym czymś pośmigać latem i pomyślałem o czymś tego typu. Nie wiem jednak, czy mogę tym jeździć, chyba najlepiej będzie jak w wolnej chwili udam się na posterunek policji i zapytam.
  • Odpowiedz