Wpis z mikrobloga

  • 0
@PiccoloColo oczywiście, że nie wolno. Stąd w poście wspominam, że możemy różnić się poglądami, ale nie wolno tak ostro reagować, by życzyć komuś śmierci, wyzywać od zwierząt itp.
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1 Wolno nie wolno. Pod potem Julii się nie podpisuje, ale widać, że do czegoś się odnosi. Na pytanie "co było pierwsze? Kura czy jako?" Odpowiem parafrazując: pierwsza była dehumanizacji osób nieheteronormatywnych. Mierząc się z ciągłym hejtem niektórzy nie są w stanie nie przesiąknąć nienawiścią. Homofobia to nie jest pogląd i nie ma nad czym dyskutować.
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1 Wolno nie wolno. Pod potem Julii się nie podpisuje, ale widać, że do czegoś się odnosi. Na pytanie "co było pierwsze? Kura czy jako?" Odpowiem parafrazując: pierwsza była dehumanizacji osób nieheteronormatywnych. Mierząc się z ciągłym hejtem niektórzy nie są w stanie nie przesiąknąć nienawiścią. Homofobia to nie jest pogląd i nie ma nad czym dyskutować.


@PiccoloColo: lewusy zawsze muszą odwrócić kota ogonem xD wystarczyłoby gdybyś skończył na tym,
  • Odpowiedz
@Wokawonsky No chyba jasne, że jestem temu przeciwny? OP wrzucił komentarz jednej strony, a więc wystawił na odstraszał tylko jedną stronę, a to manipulacja, bo wiecie - lewaki chcą zabijać innych, a prawica to zawsze ci dobrzy, choć na co dzień w agresji wiodą prym. No chyba, że uważasz, że napisała ten komentarz pod postem o zbiórce katolickiej na głodne dzieci w Afryce. xD
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: Dzieci tak mają. Należy tłumaczyć błąd i liczyć na to że w którymś momencie ludziom bez chociaż podstawowej wiedzy ekonomicznej, historycznej i socjologicznej odebrane zostaną prawa wyborcze, bo te są zdecydowane zbyt powszechne w tym kraju.
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: To co ta kobieta napisała to jest klasyczna prawdziwa mowa nienawiści i powinna za to dostać wyrok. Za delikatniejsze teksty pisane sarkastycznie lub ironicznie, a nie tak wprost, ludzie o prawicowych poglądach dostawali wyroki w Polsce, a tutaj kawa na ławę, konkretne nawoływanie do przemocy. I nie ma znaczenia w Kodeksie Karnym kontekst w jakim ktoś publicznie coś takiego pisze. Ani nerwy, ani wzburzenie, ani spożycie alkoholu. Prokuratura tu
  • Odpowiedz
@PiccoloColo: Nie ma znaczenia co komentowała, znaczenie ma co sama publicznie napisała i do czego nawołuje. Art 256 KK z miejsca, a pewnie i szereg innych typu nawoływanie do popełnienia przestępstwa itp.
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: @jield: @Squatlifter: a ja mam takie pytanie bardziej ogólne, natury moralnej. Gdzie kończą się poglądy (które należy uszanować) a zaczynają działania/sprawstwo których tolerować już nie trzeba?

Jak rozumiem, że każdy ma prawo do swoich poglądów nawet jak są skrajne. A czy propagowanie skrajnych poglądów jest również dopuszczalne czy już nie? A wpłatę prywatnych środków na składkę celową mającą finansować realizację tych poglądów również należy akceptować? A przynależność do organizacji mającej w statucie realizację tych poglądów?

A może w ogóle nie ma sensu nad tym dywagować i niech to rozstrzygają odpowiednie przepisy państwowe o mowie nienawiści, finansowaniu organizacji terrorystycznych czy
siepan - @Kopytnik_1: @jield: @Squatlifter: a ja mam takie pytanie bardziej ogólne, n...
  • Odpowiedz