Wpis z mikrobloga

#gielda hej czy ja dobrze rozumiem ze jesli np zalozmy ze cos sprzedalem za 1k , i mam jakies pozycje na minusie np 500zl to w sumie powinien je zamknac jak najszybciej i ponownie otworzyc bo

1. jesli urosnie to juz nie zrobie na tym straty zeby zminimalizowac podatek
2. jesli spadnie jeszcze bardziej to i tak wykaze sumacyjna strate ?

nie ma chyab zadnego sensu czekania z tym do konca roku ?
  • 7
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: To zalezy czy zamkniesz rok na plusie czy minusie. Bo jeśli masz bardzo duży plus to faktycznie mozesz sobie to teraz zoptymalizowac w taki sposób jak opisałe. Na my funds jest fajny optymalizator podatkowy.
  • Odpowiedz
zalozmy ze cos sprzedalem za 1k

@KrowkaAtomowka: Dosyć nieprecyzyjnie się wyraziłeś, z tego wpisu nie da się wywnioskować czy "sprzedaż za 1k" przyniosła Ci zysk. Jeśli tak to zaksięgowanie straty i natychmiastowe otwarcie pozycji ponownie ma sens, w innym przypadku wręcz przeciwnie, bo przez kolejne 5 lat będziesz mógł obniżyć podstawę do opodatkowania jedynie o połowę straty z lat ubiegłych. Więc dołożysz sobie tą operacją trochę podatku do zapłacenia jeśli
  • Odpowiedz
@Wojciechrempala: mowie ze sprzedalem akcje z zyskiem 1k wiec juz wisze z potencjalnym podatekim do zaplaty ale mam tez inne pozycje na minusie , pytanie jest czy z punktu logicznego nie powinienem ich zamknac odrazu zeby jak najszybciej zbic podatek
  • Odpowiedz