Wpis z mikrobloga

Gdybym mogła przenieść jeden nowy wynalazek w czasie, tak żeby pojawił się wcześniej to byłby to ChatGPT. Ja nie wiem jak ja bez tego funkcjonowałam. Jak on mnie teraz ratuje w wielu sytuacjach, kiedy potrzebuję coś zrobić szybko. Czemu tego nie było gdy studiowałam. Gdy uczyłam się programować i nie mogłam znaleźć czemu coś nie działa, jak coś zrobić. Ile ja czasu zmarnowałam na szukanie, podczas gdy teraz wystarczy zapytać czat i on wszystko wyjaśni, poda przykłady.
#przemyslenia #chatgpt
  • 17
  • Odpowiedz
  • 1
@sberatel: No właśnie nie, bo to co ja sama bym szukała kilka godzin mam w chwilę i mogę ruszyć dalej. Nie biorę jego wyników na zasadzie kopiuj-wklej, wiele razy mi podpowiedział rzeczy, o których sama bym nie pomyślała i dzięki temu mogłam szukać głębiej.
  • Odpowiedz
@Howea: ciekawe, ja go używam jako narzędzia do przyspieszenia pracy która i tak muszę potem sprawdzić, bo jako źródło wiedzy to nie sprawdza się wcale, czasem wręcz wprost wymyśla bzdury
  • Odpowiedz
  • 1
@BackInBlack: Nie wiem, może się zdarza. Ja mu kiedyś zrobiłam test. Kazałam przeczytać publikację naukową, którą dobrze znałam. Miał mi napisać o co w niej chodzi i co w niej jest nowego w stosunku do wiedzy z innych publikacji. I zrobił to bardzo dobrze, wypisał co ta publikacja wnosi nowego, o czym jest, jakie są jej dobre i słabe strony. Wszystko się zgadzało. Najlepiej nie być całkowicie zielonym w temacie,
  • Odpowiedz
@Howea: to że wymyśla i myli tematy nie znaczy że robi to zawsze,

W programowaniu to już w ogóle, bo od razu widać czy kod działa czy nie i czy robi to co miał robić.

xD
właśnie to jest bardzo złudne, bo czasem w tym kodzie się dzieją głupoty
  • Odpowiedz
Gdybym mogła przenieść jeden nowy wynalazek w czasie, tak żeby pojawił się wcześniej to byłby to ChatGPT


@Howea: Raz na sto durnych głosów o głupocie GPT, pojawia się ktoś rozumny, kto potrafi użyć dostępnego narzędzia :) Witaj w klubie.
  • Odpowiedz
tylko szkoda że często kłamie


@ka-lol: Tak jak nie ,pytasz księdza o życie seksualne, tak nie pytaj GPT o rzeczy na których się nie zna. Deprecjonujesz całą jego użyteczność przez to że nie potrafisz go użyć. Tak jakbyś narzekał, że młotek to durne narzędzie bo ciężko się nim tnie papier ...
  • Odpowiedz
  • 0
@BackInBlack Jak ktoś umie programować to widzi co się w kodzie dzieje, a dużo szybciej jest sprawdzić czy gotowy kod jest ok niż samemu rzeźbić od zera.
  • Odpowiedz
dzięki temu stajesz się coraz głupsza zamiast mądrzejsza


@sberatel: Wiesz, że piszesz to używając komputera, o którym tak samo mówiono? Czy to znaczy że jesteś głupszy niż mógłbyś być gdybyś go nie używał?
No, jeśli cały pożytek który masz z komputera, to oglądanie zdjęć kotków i narzekanie na GPT, to ..
  • Odpowiedz
No właśnie nie, bo to co ja sama bym szukała kilka godzin mam w chwilę i mogę ruszyć dalej. Nie biorę jego wyników na zasadzie kopiuj-wklej, wiele razy mi podpowiedział rzeczy, o których sama bym nie pomyślała i dzięki temu mogłam szukać głębiej.


@Howea: To jest za skomplikowane użycie dla wielu :P
  • Odpowiedz
właśnie to jest bardzo złudne, bo czasem w tym kodzie się dzieją głupoty


@BackInBlack: A ilu znasz programistów, którzy zawsze piszą w 100% poprawny, niehakowlany, testowalny, gotowy produkcyjny kod? Nikt nie mówi że GPT jest nieomylny. Tylko że potrafi horrendalnie przyspieszyć pracę i jeśli potrafisz tego użyć właściwie, jesteś ogromnie do przodu od tych, którzy tego nie robią.
  • Odpowiedz
@Howea: Cała rozmowa z tymi GPTnarzekaczami jest bezsensowna. Pluję sobie w brodę, bo zwykle omijam takie wątki. Tu mnie chyba Twój optymizm przyciągnął :P
To tak jak rozmawianie z Indianami 250 lat temu, o maszynie parowej. Nie ma sensu. Oni nie zobaczą jej użyteczności. Omijaj ich, nie trać czasu, poświeć go na stworzenie sobie cutomowego GPT'sa który Ci ułatwi życie, a oni nich taplają się w narzekactwie.
  • Odpowiedz
ciekawe, ja go używam jako narzędzia do przyspieszenia pracy która i tak muszę potem sprawdzić, bo jako źródło wiedzy to nie sprawdza się wcale, czasem wręcz wprost wymyśla bzdury


@BackInBlack: Zrozum, człowieku. Tak, musisz coś po nim poprawiać, nie możesz mu w 100% ufać, musisz na to poświęcić trochę czasu. Nit kto go używał tego nie neguje.
Tylko że oprócz tego, otrzymasz oszczędność na czymś innym. I sumarycznie wygrywasz.

Jeśli musiałbym poświęcić na napisanie kodu 1 godzinę, a on mi to robi (włącznie z moją interakcją z nim) w 10 minut, dodam do tego 5 minut sprawdzania "bo to od niego", to zaoszczędziłem
  • Odpowiedz
Tak jakbyś narzekał, że młotek to durne narzędzie bo ciężko się nim tnie papier ...


@Pan_od_Internetu: otóż nie i wielu programistów których znam, twierdzi to samo.
No ale jednak trzeba coś umieć, aby ocenić czy dany proces, który "stworzył" ChatGPT jest wydajny, czy być może jednak nie.

Po wpisie i tej twojej arogancji, już widzę żeś jeden z tych raczej słabych i niedoświadczonych ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz