Wpis z mikrobloga

Cze. Moja psycholog kazała mi zapisać się do neurologa w celu wykonania rezonansu magnetycznego mózgu, bo jest potrzeba wykluczenia przyczyn biologicznych. Z racji, że dopiero za 2 miesiące miałbym mieć wizytę na NFZ, to stwierdziłem, że pójdę prywatnie. Rozumiem, że to zwykły rezonans mózgu ma być, bez udziwnień ?

#pytaniedoeksperta #psychoterapia #zdrowie #psychologia
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Edward_Kalmanawardze_666 no tylko że psycholog nie jest lekarzem i po pierwsze nie wystawi Ci skierowania na takie badanie a po drugie nikt psychologa nie uczył interpretować wyników badań, bo nie kończył studiów medycznych. Jakiekolwiek badania będziesz robił to lepiej je pokazywać psychiatrze. Co w ogóle psycholog myśli że Ci jest że aż rezonans jest potrzebny? Robił Ci ten psycholog testy na zaburzenia osobowości? Jesli nie to na jakiej podstawie szuka przyczyn
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola ale ja prywatnie idę. Jutro. Zbyt intensywne reakcje somatyczne na "stres". Miałem #!$%@? załamanie pod koniec marca z przyczyn życiowych. Jestem w trakcie diagnostyki (ustalenie struktury osobowości) i brakuje nam materiału, alby ja dokończyć. Braki materiału są spowodowane w dużej mierze tym, że mam pewniej problem w komunikacji. Ostatnio nawet przyjaciela zabrałem na sesję, aby coś więcej o mnie babka miała. W sumie to wszystko prywatnie robię
  • Odpowiedz
@Edward_Kalmanawardze_666 co to jest struktura osobowości? Ja miałam testy na zaburzenia osobowości by ustalić gdzie leży problem i nie miałam niczego związanego ze strukturą osobowości. Jakiś dziwny ten psycholog xD to na pewno nie jakiś samozwańczy szaman co chce jeszcze interpretować badania medyczne mimo że realną diagnozę zawsze stawia psychiatra a nie psycholog bo psycholog może tylko robić testy ale ich nie interpretować
  • Odpowiedz
@Edward_Kalmanawardze_666 psycholog prowadzi testy, zajmuje się doradztwem w sytuacjach kryzysowych. Psychiatra jest lekarzem i interpretuje wyniki testów, badań medycznych i wystawia skierowania i recepty, robi diagnozy. Psychoterapeuta prowadzi terapię (najlepiej po diagnozie by wiedział co leczyć a co jest problemem medycznym)
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola to nie jest alergia, żeby leczyć katar kółkiem. Brałem przez pierwsze 3 tyg leki i prawie się zabiłem, bo nie byłem stanie znieść swojego stanu w połączeniu ze skutkami ubocznymi. Poradziłem sobie bez leków i nie planuje brać jakichkolwiek w celu "leczenia" mojej psychiki, gdyż raczej nie jestem w typie, który wymaga leczenia farmakologicznego.
  • Odpowiedz
@Edward_Kalmanawardze_666 właśnie pisałeś że psycholog zaleca badania więc zinterpretowałam to że ona też je będzie interpretować. Normalnie się idzie wpierw do psychiatry by ustalić czy trzeba brać leki i jakie, albo czy trzeba wpierw coś sprawdzić. Nie wiem jak z osobowością psychotyczną ale przy wielu zaburzeniach osobowości reakcje ciała są tak silne że często bez farmakologii nie da się leczyć w ogóle zaburzeń osobowości. Bordera nie wyleczysz jeśli osoba wpada ze
  • Odpowiedz
@Edward_Kalmanawardze_666 mam psychiatrę ale to jest taka osoba co się specjalizuje w neuroroznorodnych osobach (spektrum autyzmu i ADHD), bo często leki na depresję czy psychoterapia dla takich ludzi muszą byc zupełnie inaczej dobrane niż do osoby neurotypowej. Jesli nie masz ADHD czy autyzmu to ona w pełni Ci nie pomoże a jedynie pokieruje do kogoś innego.
  • Odpowiedz