Wpis z mikrobloga

@KrowkaAtomowka: Najlepiej to nic, ewentualnie rękawki. Jeśli oczywiście chcesz nauczyć dziecko pływać a nie tylko fajnie się bawić, jeśli to drugie to wszelkiego rodzaju kółka będą spoko
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: 2 i 3 lata to nie są zbyt małe dzieci do pływania. Trust me, mój 2.5 latek już pływa ( ͡º ͜ʖ͡º) Jak dopiero zaczynacie i do takiego oswojenia się z wodą to koła są bardzo spoko bo dziecko może się nawet położyć na nim i odpocząć, złapać w różny sposób, płynąc przy nim przodem, tyłem itp co tam się podoba. Daje zwyczajnie bardzo
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka:
Nic. Dwulatek przyzwyczajony do wody potrafi naprawdę sprawnie pływać.

Oczywiście, przy tak małym dziecku i tak rodzic musi być cały czas w zasięgu rąk, ale w tym zakresie akurat rękawki nic nie zmieniają, poza tym, że dziecko zamiast pływać i nurkować może się co najwyżej chlapać. To tylko daje takie fałszywe poczucie bezpieczeństwa, a w rzeczywistości jedynie przeszkadza.

Za to polecam "makarony" - ale tego się nie zakłada na dziecko, tylko dziecko musi się tego
  • Odpowiedz
@robertx: no wlasnie wydaje mi sie ze te motylki to gowno daja , bo dziecko rece do gory podniesie i tak glowa mu sie w wodzie schowa,
tym bardizej ze nia pmaietam u siebie zeby lapki mi w czyms pomogly
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka:

@robertx: no wlasnie wydaje mi sie ze te motylki to gowno daja , bo dziecko rece do gory podniesie i tak glowa mu sie w wodzie schowa,


O ile zgodzę się, że gówno dają, to akurat w tym nie widzę problemu. Pływanie nie polega na trzymaniu głowy nad wodą. Raz mu się głowa schowa, to za drugim razem będzie wiedział, żeby
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, dzieciaki „rużne som”. Ale myślę że będzie spoko. Jak to Wasze takie pierwsze wyjścia to takie dmuchane koła będą mega spoko bo dadzą też dzieciakom poczucie bezpieczeństwa w wodzie. My takiego parcia jak @RandomowyMirek nie mamy tj żeby nurkowali itp ale pływać lepiej albo gorzej ale już potrafią, 2.5 i 4.5 lvl
  • Odpowiedz
@robertx: jakim stylem chłopaki pływają?
Ja teraz w basenie uczę młodego bez kółek, z samym makaronem i teraz kupiłam mu taki pas piankowy z lidla i mega się oswoił (po łojcu jest szczurem lądowym więc ciężko idzie bo się boi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Ucze go ruchu rękami jak do żabki ale słabo, na razie to jak pływa to taki piesek, można powiedzieć.
Ja sama
  • Odpowiedz
@Ishvarta: Tyłem pływają, na plecy, machają nogami i rękami takie ruchy jakby się odpychali. Ja się nie znam na stylach kompletnie. Na pieska to mogę co najwyżej żonę wyruchać. Od września postaram się zapisać ich na jakieś normalne zajęcia z pływania ;)
  • Odpowiedz