Wpis z mikrobloga

Było już o drobnych deweloperach pytających "ej jak wam idzie sprzedaż". A teraz o fliperach pytających o to samo. Normalnie miód na moje serce, bo odpowiedź znam, a pytanie nie wzięło się z eteru XD

#nieruchomosci
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
05.02 - dostepnych 67 lokali


22.07 - dostępne 64 lokale


@Kibicpl: Znam deweloperów, gdzie mieszkań ostatnio... przybyło XD Ludzie nie chcą brać inwestycyjnie i to jest dla deweloperki największy problem, bo nikt do końca nie był świadomy jaka to była ogromna część rynku.
  • Odpowiedz
@mickpl: @KromkaMistrz Ja myślę, że teraz pojawiła się nowa nisza niespotykana do tej pory dla pośredników. Ponieważ wybór jest duży mogliby pomóc w znalezieniu mieszkania i uwaga " negocjacjach cenowych na korzyść klienta " i za to + obsługę wziąć pieniądze. Ja naiwny myślałem sobie tak nie mam umiejętności i argumentów do sporej negocjacji ceny. Jeżeli zapłacę komuś 10 tys ale utarguje cenę 20-30 tys niższa bo zna się
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@koszyk2: O tu piniondze teraz ido i bardzo ciężko będzie przekonać nosaczy do zmiany trendu XD

Dla lokalnych rynków nie ma to znaczenia, bo nie słyszałem żeby jakiś szaleniec kupował mieszkania inwestycyjne w Zgierzu. Za to duże miasta to było do 2/3 popytu, którego teraz nima.
mickpl - @koszyk2: O tu piniondze teraz ido i bardzo ciężko będzie przekonać nosaczy ...

źródło: 0283c7de-c5ec-4f99-8d31-3d6a97138968

Pobierz
  • Odpowiedz
@mickpl: największym problemem mojego powiatowego jest „niestety” status miejscowości turystycznej. Po boomie 2018-2019 ruszyła budowa kilkunastu „apartamentowcow” Blisko 1000 unitów, znakomita większość wykupiona na wynajem krótkoterminowy. W tańszych inwestycjach mieszkają lokalsi, jednak te droższe w większości stoją puste. Parkingi podziemne w 95% wolne, niektórzy ynwestorzy kupowali mieszkania hurtowo po kilkanaście unitów. Gdyby pojawiło się kilka budynków to pewnie nie byłoby problemu z ich zapełnieniem, problem powstał gdy kilkunastu lokalnych januszy
  • Odpowiedz
@mickpl: ziomuś (w sensie agent nieruchomości) który nam pokazywał dom jakiś rok temu no może półtora aktualnie został klientem lombardu w którym pracuję xd Robię w tym szajsie 10 lat a na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy to drugi agent nieruchomości (takich, co się sami przyznali). W wojence nie uczestniczę, podaję ciekawostkę
  • Odpowiedz