Wpis z mikrobloga

Mam mieszkanie wschód - południe. Sypialnia i "biuro", w którym pracuję od wschodu. Zawsze rano tak dogrzewa te pokoje, że robi się sauna niesamowita, 26 stopni. Muszę codziennie włączać klimę od razu po obudzeniu się. Nawet w zimie to robię.

Polecicie coś na ten problem? Jakieś zasłony zamontować? Mam aktualnie dzień noc.
#mieszkanie #remontujzwykopem #okna
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nick230: mi się bardzo sprawdzają takie szerokie żaluzje drewniane (no i moim zdaniem wyglądają lepiej niż zasłony, ale kwestia gustu). Jak są zasłonięte na maksa to dobrze chronią przed nagrzewaniem
  • Odpowiedz
@nick230: rolety zewnętrzne, ale takie ala daszki, jak mają na południu Europy, albo okiennice drewniane, przy czym zamontuj sobie na dystansie, aby była dobra wentylacja pod nimi

albo_i wymienić szyby na takie co energii tyle nie przepuszczają
  • Odpowiedz
  • 0
@PanKapibara: myslisz, ze nie probowalem? Jak otworze ono na chwile to zrobi sie chlodniej i zaraz potem znowu sie nagrzewa.
A ciężko siedzieć w zimie przy otwartym oknie cały czas albo otwierać/zamykac co chwile
  • Odpowiedz
robi się sauna niesamowita 26 stopni


@nick230: xd. 26 stopni to ja mam teraz o 11 jak jeszcze słońce w okna nie świeci, będzie rosło do 28-30 i dopiero koło 2 nocy spadnie z 27.
  • Odpowiedz
to włącz klimę, jeny.


@PanKapibara: jakbym miał to bym włączył. żeby to jeszcze było takie proste że masz kasę i chęci to zakładasz. no ale w praktyce to tak nie działa.
  • Odpowiedz
@nick230: sprobuj okleic okna folia termo - dobra jest praktycznie niewidoczna. Nie musi przyciemniac ani odbijac swiatla. Nie przepuszcza tylko ciepła. Sa firmy ktore sie tym zajmują. Za jeden pokoj z oknem panoramicznym, balkonowym i zwyklym zaplacilem ze 2-3 lata temu <2k
  • Odpowiedz
@nick230 tez mam sypialnię/biuro wschod- poludnie i w moim przypadku pomagają rolety wewnętrzne, naokienne z prowadnicami z warstwą odbijająca promienie. Dodatkowo mam też polprzezierne zaslony (ale akurat to kwestia wylacznie estetyczna)
  • Odpowiedz