Wpis z mikrobloga

"Wschód księżyca" koło Gotlandii
Rzadko się to zdarza ale przy dobrej widoczności, dużym księżycu siedzącym nad taflą wody, jeśli akurat zaszło słońce a na morzu jest flauta to powstaje taki złocisty odwrócony wykrzyknik. Zdjęcie zrobione jakimś Xiaomi za pińcet złote, na żywo tarcza oraz smuga były ogromne.
Polecam ( ͡º ͜ʖ͡º)

#tawernaskunera #statki #pracbaza
Skuner - "Wschód księżyca" koło Gotlandii
Rzadko się to zdarza ale przy dobrej widocz...

źródło: temp_file5475021499149748266

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@skunior Wystarczy zebrać grupę znajomych i wyczarterować jacht razem ze skipperem na jakimś fajnym akwenie. Jak nie uzbierasz tylu ludzi zawsze można po prostu wykupić miejsce na turnusie ale jak się trafi załoga która Ci nie pasuje to zmarnowane wakacje. Ja trafiałem spoko ale za małolata a wtedy prościej się zakolegować
  • Odpowiedz
@Skuner: Mi bardziej o prace na morzu chodziło niż wakacje, ogólnie wole góry :p Ale czasem mnie kusi zasmakować takiej roboty. A z nawiązywaniem kontaktów z ludzmi problemu nie mam myśle że za te 15 lat się to nie zmieni.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@skunior Napisałeś o żeglowaniu stąd moja odpowiedź ( ͡º ͜ʖ͡º) jak chcesz poznać morze i jego uroki to idź na żagle, współczesny statek niewiele z morzem ma wspólnego jakkolwiek dziwnie to brzmi. Na dużych statkach prawie nigdy nie buja, masz baseny i siłownie... Pracując w maszynie to można 3 miesiące przepłynąć i w ogóle morza nie zobaczyć xD
  • Odpowiedz
@Skuner: : D i to chyba właśnie bardziej mi pasuje bo mam ambiwalentny stosunek do bujania na morzu. Za małolata mnie rodzice zabrali w Darłówku na rejsik i akurat się zaczął sztorm, ani mi ani mojemu rodzeństwu się zbytnio to nie spodobało :p Ale bardzo chciałbym popatrzeć na niebo na środku oceanu przy praktycznie zerowym zanieczyszczeniu światłem, troche mnie zasmuciłeś z tym ostatnim bo jeśli już to ja jedynie mógłbym
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@skunior To znaczy możesz sobie oczywiście wychodzić na pokład, podałem to jako przykład. 90% marynarzy których spotkałem ma w sobie więcej z budowlańca niż z wilka morskiego. Większość wyobrażeń o tym zawodzie jest już mocno nieaktualne o czym pisze w poprzednich postach z tagu
  • Odpowiedz