Wpis z mikrobloga

Cześć,
Szukam auta do 150k brutto, musi to być auto niemieckie, automat i w kombi. Co myślicie o astrze L 130km w dieslu? Nie jeździłem tym autem, nie wiem jak działa automat, będę chciał się umówić na jazdę ptobna. Za 150k będzie dużo lepiej wyposażona niż jakaś octavia. Myślałem o formentorze, ale średnio mi pasuje gabaryt (mały bagażnik) i ma słabe opinie ze względu na wyciszenie.

Auto kupuje mi firma, która ma wytyczne co do pochodzenia auta.

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/07dF8m-B2uB-B7AmkC9JTFWc4Cm63gArBWIfji1VGgsJhhSGWW45GfyPCP-kDMxKC1iQItVhz2okyUzrF8larNCe5uEvGq-UDORXk8aHoX_5z2wYqA

#motoryzacja #samochody
BardzoWyimaginowanyNick - Cześć, 
Szukam auta do 150k brutto, musi to być auto niemie...

źródło: 07dF8m-B2uB-B7AmkC9JTFWc4Cm63gArBWIfji1VGgsJhhSGWW45GfyPCP-kDMxKC1iQItVhz2okyUzrF8larNCe5uEvGq-UDORXk8aHoX_5z2wYqA

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co myślicie o astrze L 130km w dieslu


@BardzoWyimaginowanyNick: jeżdżę bliźniaczym 308 SW z tym samym silnikiem i skrzynią. Nie jest to rakieta, ale w codziennym ruchu w zupełności wystarcza.

Od lutego 2023 wszystkie 1.5 BlueHDi mają poprawiony łańcuszek rozrządu (między wałkami), silnik jest niezawodny, ma bardzo dobrą kulturę pracy i jest cichy, a do tego pali tyle co nic - 4.9-5.5 w trasie, więc 1000km+ na baku robi bez
  • Odpowiedz
Astry mają dużo problemów. Mamy kilka w firmie i to jest dramat. Z resztą większość samochodów europejskich robionych od 2019-2020 roku ma dużo problemów.


@ciezki_przypadek: ...już nie mają. Jak wyżej napisałem, od lutego 2023 mają zmieniony łańcuszek rozrządu, dostały też poprawiony soft, brak już np. historii z silnikami co nie odpalają na ciepło.

Dużo bardziej obawiałbym się VAGów - tam jedynie poliftowa Octavia MOŻE w końcu nie będzie robiła cyrków
  • Odpowiedz
golf 8 - najlepiej wykonane auto jakie widzialem


@ProDziekan69: ty se chyba żarty stroisz xD
Przecież tam nawet kluczyk jest z piano black i jest porysowany zanim dojedziesz do domu z salonu. Do tego WSZYSTKO jest w dotyku i każdy dotykowy element jest z czarnego, błyszczącego plastiku - no genialne rozwiązanie, czuć bogactwo.

@BardzoWyimaginowanyNick spokojnie weź sobie taką asterkę bożą na jazdę próbną, może Ci siądzie. Ja zdecydowałem się
  • Odpowiedz
@bidzej: Nie wiem który konkretnie silnik jest wsadzany do Astry, ale 1.2 PureTech z łańcuszkiem jeszcze nie jest klepany na taką skalę żeby ładować go do dużej ilości samochodów, a ten z paskiem dalej ma problemy. Coś tam aktualizacja softu poprawiła, ale motoryzacyjni jutuberzy dalej mówią o problemach. Fabryka w Tychach jeszcze nie robi nowej wersji silnika seryjnie, nie wiem jak dwa pozostałe europejskie zakłady. Być może do Astry dają
  • Odpowiedz
@ciezki_przypadek: ...ale tu jest mowa i dizlu 1.5.
PureTech to rzeczywiście nadal loteria.

Ogólnie uważam, że to pokłosie chorych oszczędności produkcyjnych, oszczędzanie na testach i ludziach.

nienaczej. A skoro ludzie i tak za to płacą grube siano, to będzie tylko gorzej.
  • Odpowiedz
@bidzej: Nie doczytałem o silniku ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ludzie pracujący w automotive dużo mogliby powiedzieć o tym ile z tych rosnących cen samochodów trafia (i trafiało przez ostatnie lata) do fabryk które je tworzą i jakie premie wypłacają sobie zarządy właścicieli tych korporacji. Problem w tym, że uczciwych przecenie samochodów nie ma i będzie tylko drożej, bo alternatywy brak.
  • Odpowiedz