Wpis z mikrobloga

289 + 1 = 290

Tytuł: Uczeń skrytobójcy
Autor: Robin Hobb
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788374804479
Tłumacz: Agnieszka Ciepłowska-Kwiatkowska
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 496
Co można rzec o tej serii... Przeczytałem wiele pochlebnych opinii więc uznałem, że i sam muszę spróbować. Mogę tylko powiedzieć, że wybitnym dziełem tego bym nie nazwał, raczej kolejnym generycznym young adult fantasy.
Na plus na pewno wybijają się stworzone relacje międzyludzkie czy wykreowany świat. Na pewno też podoba mi się, że autorka nie boi się uśmiercać postaci (oczywiście poza bohaterami pierwszoplanowymi, no ale nie można mieć wszystkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Z minusów to na pewno przewidywalność. Cała lektura zaskoczyła może w jednym momencie.
Osobiście, nie jestem również fanem nazewnictwa bohaterów. Brzmi to dla mnie jakoś infantylnie gdy królowa ma na imię Cierpliwa xD.
Brakuje mi też trochę więcej tego co można oczekiwać po fantasy czy dumnie brzmiącym tytule "skrytobójca" - tak na prawdę tych wątków jest mało, i nie są szczegółowo opisane.
Powieść czyta się bardzo szybko, jest napisana lekkim piórem, a przez to że nie jest to zbyt ambitna lektura czasem można wzrokiem przeskoczyć linijkę czy dwie i na pewno nie odczujemy, że został zgubiony wątek czy nie wiadomo o co chodzi.
Zastanawiam się tylko czy warto kontynuować cykl, czuję że jeśli akurat nic nie będę miał pod ręką to mogę wrócić i skończyć historię Bastarda.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
tomeczek - 289 + 1 = 290

Tytuł: Uczeń skrytobójcy
Autor: Robin Hobb
Gatunek: fantasy...

źródło: 331099-352x500

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Osobiście, nie jestem również fanem nazewnictwa bohaterów. Brzmi to dla mnie jakoś infantylnie gdy królowa ma na imię Cierpliwa xD.


@tomeczek: Pamietam jak ze gowniarza z cwierc wieku temu siegnalem po te ksiazke. Bekart, jakis krol Rycerski xD Nie wiem czy z 50 stron przeczytalem.
  • Odpowiedz