Wpis z mikrobloga

#chatgpt twierdzi że do kilku krajów można wjechać z #bron na podstawie EKB bez żadnego zaproszenia... ktoś może potwierdzić?

Czechy, Słowacja, Austria, Szwecja: Wystarczy posiadanie Europejskiej Karty Broni i zgłoszenie wjazdu z bronią do odpowiednich władz.

Zaproszenie nie jest zawsze konieczne, ale może być wymagane w niektórych przypadkach.


Ewentualnie do którego kraju można wjechać bez żadnego zaproszenia?

#strzelectwo #strzelajzwykopem
  • 15
  • Odpowiedz
@wiesiu2: Tak zapytam, serio aż tak bardzo nie możesz rozstać się z bronią że musisz z nią za granicę jechać?, pytam bo dla mnie to abstrakcja jechać np. na wakacje do Francji z klamką i nic nie robić tylko pilnować jej.
  • Odpowiedz
@amath: Na zawody ok to rozumiem, jeżeli rzeczywiście ktoś jest "fanatykiem" sportu i ma potrzebę wyjazdu na międzynarodowe zawody, zaś zupełnie nie rozumiem wyjazdu poza granice z bronią np. na wakacje.
  • Odpowiedz
@telemach20: dlaczego fanatykiem ? mamy na prawdę dobrych zawodników z osiągnięciami na poziomie w strzelectwie dynamicznym, w kraju zwyczajnie nie mają z kim powalczyć :)

niestety jest to sport wybitnie niezgodny z lewicowymi poglądami i nie jest nagłaśniany, stąd kto wie ten wie, niestety...

wyjazdu na wakacje z bronią też nie rozumiem, po co ? do obrony ?

90% ( o ile nie więcej ), którzy chodzą z klamkami na
  • Odpowiedz
@wiesiu2: nie jesteśmy jednym państwem i obyśmy nigdy nie byli, więc ta rozmowa kompletnie nie ma sensu, wybierając się do kraju B stosujesz się do przepisów obowiązujących w kraju B

działa to w dwie strony, więc żaden turko niemco musilm nie będzie mi z klamką biegał po moim kraju, bo jest w łuni i może
  • Odpowiedz
@wiesiu2: Chcesz porozmawiać?, nie ma problemu, tylko przedstaw co najmniej dwa powody (nie licząc, że jedziesz na zawody), po co miałbyś jechać z bronią za granicę?, no słucham.
  • Odpowiedz
@wiesiu2: Jak czytałem kiedyś czeskie przepisy to był tam zapis w stylu, że wymagana jest uzasadniona potrzeba wwiezienia broni. Teoretycznie wyjazd na strzelnicę, czy wizyta w sklepie w celu dopasowania jakiegoś akcesorium wchodzi w grę. Ale osobiście tego nie testowałem.
  • Odpowiedz
tylko przedstaw co najmniej dwa powody (nie licząc, że jedziesz na zawody), po co miałbyś jechać z bronią za granicę?, no słucham.


@telemach20: przecież masz te powody wypisane w przepisach wielu krajów członkowskich UE i w samej dyrektywie dotyczącej broni palnej.
Polowanie, wystawa kolekcjonerska, rekonstrukcja historyczna, sprzedaż/nabycie, zawody sportowe, czy nawet zorganizowane szkolenie/trening, wszystko na postawie zaproszenia wystawionego przez organizatora.
Jeżdżenie z bronią za granicę bez powodu, to czysty debilizm
  • Odpowiedz
Zakładamy że masz UZP, na podstawie jakich dokumentów planujesz posiadać broń za granicą?


@jozef-dzierzynski: kupując broń za granicą posiadasz ja na podstawie uprzedniej zgody przewozowej i faktury/umowy zakupu.
  • Odpowiedz
no właśnie za granicą to nie wystarczy o ile mi wiadomo


@jozef-dzierzynski: a co jeszcze według twojej wiedzy potrzeba do zakupu broni za granicą?
Masz parę filmów na YT jak Polacy z Polski kupują broń za granicą i wyjaśniają jakie dokumenty potrzebujesz do zakupu i transportu broni do Polski.
  • Odpowiedz