Wpis z mikrobloga

ej znacie jakieś książki/filmy/kanały na yt/podcasty/źródła dokumentalne o gangach czarnych? Blodsach, Cripsach, Black Desciples, Black Gangsters, Grove street home(xD) itp, chodzi mi o takie rzeczy jak o co chodzi dokładnie w tych setach gangu, jak to wszystko działa i skąd to się wzięło po co czemu jak było kiedyś a jak jest teraz... fajnie jakby było powiązane z gangsta rapem/drillem i jaki ta muzyka ma wpływ na to, ostatnio znalazłem świetny filmik o tym jak to działa w Chicago i Historia członka Black Desciples setu O'Block rapera King Vona który przed tym jak został raperem rozwalił przynajmniej 5 osób niekiedy za jakieś błahostki typu jeżdżenie rowerem po jego dzielnicy i wyśmiewanie członków jego gangu jest tak chora że to aż piękne XD w Polsce podcasterzy na yt prawie zawsze opowiadają tylko o jakiś zabójstwo-gwałtach upośledzeńców z lat 80 a o takich egzotycznych tematach nikt nic wartego uwagi z dobrym researchem oczywiście nie zrobi* ¯\(ツ)/¯ polecam filmik i serie o king vonie bardzo przystępny i widać że autor trochę pozbierał informacji na ten temat.

*szanuje kanał "zbrodnia i kara" tam są niezłe tematy, a seria o Polskich kibolach złoto miła odmiana w zalewie opowiastek o Trynkiewiczach xD

#kryminalne #przestepczosc #gangi #usa #polskiyoutube #youtube #podcast #drill #rap a co tam #gruparatowaniapoziomu może ktoś tak jak ja się zainteresuje tym dziwacznym tematem xd
morgiel - ej znacie jakieś książki/filmy/kanały na yt/podcasty/źródła dokumentalne o ...
  • 2
  • Odpowiedz