Wpis z mikrobloga

Mirasy posiada, lub posiadał ktośkolwiek audice a4 b8 z okolic 2009r. 2.0 tfsi 180 km ? Mam opcje odkupić od rodziny takie wozidło z niewielkim nalotem 73000km, ale martwi mnie kwestia tego silnika. Ponoć żłopie olej grubo, a nie widzi mi się wydawać 50-60% ceny auta na remont i modyfikacje silnika. Ktoś coś takiego jezdzacego widział z większym nalotem i niemodyfikowane ? Co robić, jak żyć.

#samochody #audi #czteryzerapiatezakierownica
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co robić, jak żyć.


@gruby55: Pomimo całej mojej sympatii do modelu A4 (teraz A5) to osobiście mimo wszystko zdecydowanie odradzałbym bo to wygląda trochę jakby cię rodzina na minę chciała wpakować. Chociaż osobiście przede wszystkim sugerowałbym najpierw do diagnosty pojechać lub może nawet dwóch zobaczyć co tam siedzi bo lepiej stracić kilka stówek nawet jak później kilka tysięcy.
  • Odpowiedz
@gruby55:
2009 to jeszcze EA888 gen 2. czyli ten, który ma źle zaprojektowane pierścienie tłokowe i chleje olej oraz ma problemy z nagarem w dolocie. Pierścienie da się zrobić raz a porządnie na aftermarketowych częściach (nowe tłoki) ale to gruba robota i moim zdaniem nie warta 15-letniego auta.
  • Odpowiedz
  • 0
@Cztero0404 @smk666

Dobra dzięki za radę. Szczerze poza właścicielem nie spotkałem się z dobrymi opiniami na temat tego silnika i trzeba będzie zrezygnować. Szkoda bo komfort jazdy jest niesamowity, w porównaniu do mojego passeratti 1.9. A te silniki 1.8 z a4 benzyny 180km 2007 r znacie ?
  • Odpowiedz