Wpis z mikrobloga

@reett: Vermithor i Srebnoskrzydła

Vermithor był smokiem Jaeherysa (dziadek Viserysa) i po jego śmierci pozostaje bez jeźdźca. Pod koniec 1 sezonu odwiedził go Deamon.

Srebnoskrzydła nie pojawiła się natomiast do tej pory w serialu, jej jeźdzcem była kiedyś Alysanne Targaryen (żona Jaeherysa). Podobnie jak Vermithor, pozostaje aktualnie bez jeźdźca.
waro - @reett: Vermithor i Srebnoskrzydła 

Vermithor był smokiem Jaeherysa (dziadek ...

źródło: hod-1666621176

Pobierz
  • Odpowiedz
@reett: i z tego co wiem to są po Vhagarze dwa największe aktualnie żyjące smoki.

Tylko że Vhagar jest już bardzo stary i wolny, więc może nawet i są groźniejsze od samego Vhagara.
  • Odpowiedz
i z tego co wiem to są po Vhagarze dwa największe aktualnie żyjące smoki.


@WhiteRaven12: nie do końca. Vermithor faktycznie jest drugim największym żyjącym smokiem, ale od Silverwing większy jest jeszcze Cannibal.

Tylko że Vhagar jest już bardzo stary i wolny, więc może nawet i są groźniejsze od samego
waro - >i z tego co wiem to są po Vhagarze dwa największe aktualnie żyjące smoki.

@W...

źródło: 1000007603

Pobierz
  • Odpowiedz
@waro: Książek nie czytałem, opieram się na różnych filmikach z youtube'a, ale w większości z nich było powiedziane że Vhagar jest już po swoim prime. Nadal sieje postrach, ale starość już go powoli dopada.
Oczywiście że Daemon się bał bo Caraxes i Meleys to jednak ze dwie kategorie wagowe niżej niż Vhagar i jak pokazała walka w 4 odcinku - są jednak za małe na niego.
Mam nadzieję że dojdzie
  • Odpowiedz
Polecam gorąco przeczytać Ogień i Krew, dzieło spisane przez kilku maesterów i zredagowane przez grubasa opowiadające dzieje od początku dynastii Targów. Przeczytałem głównie dla czasów króla Maegora Okrutnego, wspaniały był to władca, i tak jakoś zleciało aż do króla Viserysa. Znam zakończenie, mimo to czekam z wypiekami na twarzy aż zaczną się wszyscy pojednywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz