Wpis z mikrobloga

#pytanie #pytaniedoeksperta #wynajem #mieszkanie
Koledzy i koleżanki, pomocy. Zerknie ktoś czy to rozliczenie wygląda poprawnie? Pierwszy raz wynajmuję sam mieszkanie, nie za bardzo wiem, jak to powinno wyglądać. Mam 1080 zł niedopłaty od stycznia do czerwca + za lipiec jest 192 zł, ale przecież lipiec się jeszcze nie skończył, a chłop mi każe już za niego zapłacić, nie rozumiem tego. To jest abstrakcja, niemożliwe jest, abym zużył tyle wody. Rok temu mieszkałem na stancji w pokoju z 2 innymi osobami w mieszkaniu i nigdy nie mieliśmy niedopłaty. Jest możliwość jakiejś reklamacji tego albo sprawdzenie, zażalenie, cokolwiek? Dodam, że chodzi o Poznań.
obuniem - #pytanie #pytaniedoeksperta #wynajem #mieszkanie
Koledzy i koleżanki, pomoc...

źródło: rozliczenie

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@obuniem: Ja mam mieszkanie ale jakoś nie ogarniam tej tabeli... czemu wgl jest jakieś inne rzeczywiste zużycie przyjęte do rozliczenia ? I co to za bzdurne równanie z zimną wodą na dole... Jak ty masz załatwiony temat CWU (Ciepła Woda Użytkowa) czyli ciepła woda w kranie?
  • Odpowiedz
Mam 1080 zł niedopłaty od stycznia do czerwca


@obuniem: z tego rozliczenia wynika że nie płaciłeś za wodę i ścieki przez te pół roku i dlatego jest tyle niedopłaty (patrz rubryka zaliczka)
  • Odpowiedz
@obuniem: wybrałeś tańsze mieszkanie z mniejszym czynszem, wychodzi taniej, nic nie płacisz przez pół roku za wodę to masz niedopłatę.
Ja mam przez pół roku zużycie wody na poziomie 55m3, ciepła + zimna, dwójka dorosłych i dwójka dzieci.
Takie zużycie jest możliwe jak sobie napiedzielasz kąpiele.
  • Odpowiedz
  • 0
@ChlopoRobotnik2137: Miałem, ale co to zmienia. Jak rok temu mieszkałem w 3 osoby, z dwiema babami, które lubiły sobie wziąć dłuższy prysznic czy myć włosy 30 minut, to korzystałem z wody tak samo jak teraz i ani razu nie mieliśmy wtedy problemów z wodą.

@MrowkaMorska: Nie ogarniam tego tak samo jak Ty.

@sberatel @darek-jg Płacę 400 zł na wszelkie opłaty, w tym jest również zaliczka na
  • Odpowiedz
Płacę 400 zł na wszelkie opłaty, w tym jest również zaliczka na wodę i ścieki.


@obuniem: no ale właściciel nie wpłacił tego do zarządcy czy kto tam rozlicza u ciebie wodę i ścieki także musisz go przycisnąć dlaczego nie zapłacił z tych pieniędzy tylko każe ci jeszcze raz zapłacić za wodę
  • Odpowiedz
  • 1
@Qullion: 1950 czynsz najmu + 400 (zaliczki na poczet zużycia wody, ogrzewania, wywozu śmieci i nieczystości oraz utrzymanie nieruchomości wspólnej). Tak jest w umowie. Co masz na myśli, pisząc "odstępne"?

@darek-jg: W przyszłym tygodniu będę go widział, to z nim pogadam.
  • Odpowiedz
@obuniem: odstępne czynsz, który idzie do właściciela.
Przeważnie w ogłoszeniach to jest czynsz spółdzielni i czynsz właściciela. Różne rzeczy są w tych czynszach spółdzielni zawarte, a właściciel może zmniejszyć zaliczki na poczet wody lub ogrzewania.
Jeżeli właściciel bierze kilka stówek na czynsz, 2k dla siebie i jeszcze 400 zł na opłaty to coś jest nie halo.
Jak są niedopłaty to nic nie płacił, niech pokaże rachunki.

Ja mam swoje mieszkanie
  • Odpowiedz