Wpis z mikrobloga

Uważam że wszystkie nowe samochody rejestrowane w Polsce powinny mieć blokadę alkoholową + test kognitywny. Sprzedaż/posiadanie samochodu bez blokady powinny być legalne, ale zdjęcie blokady po uzyskaniu rejestracji powinno być przestępstwem.

Nie widzę żadnego powodu żeby można było rejestrować pojazd, który może jeździć z kierowcą który nie ogarnia co się dzieje. Jeśli ktoś chce sobie kupić i jeździć po jakichś torach, to proszę bardzo. Na drogach publicznych nie ma miejsca na popełnianie błędów.

Myślę że wcześniej proponowane i wyplusowane rozwiązanie wg badań zapobiegnie 1% wypadków, moje rozwiązanie powinno zapobiec 30%+ praktycznie bezkosztowo (wg instytutu badań z dupy )

#motoryzacja #niepopularnaopinia
  • 10
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: po co kombinować z zakazami i testami. Wystarczy nałożyć wysokie cła/podatki na wszelkiego rodzaju paliwa i energię elektryczną. To spowoduje, że żadnej burak entuzjasta harnasi 82IQ nawet nie będzie posiadał samochodu, aby móc kogoś po pijaku rozjechać, a odsetek wykształconych i bogatych ludzi rozbijających się po pijaku jest marginalny.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: rozumiem że to pdk i troling poprzedniego gościa, ale problemu alkoholowego u nas nie ma, polska jest w czołówce w europie jeżeli chodzi o trzeźwość kierowców zaś patrząc na to ile jest zatrzymywanych kierowców po pijaku w kontraście do całego ruchu to szkoda o tym wspominać.
Ja kompletnie nic bym nie robił z prawem, poza zwiększeniem ograniczeń prędkości, przyciśnięciem jeżeli chodzi o stan techniczny czy inne egzaminy na prawo
  • Odpowiedz
@Tja88: tutaj się zgadzam, już nawet widać że jest wzrost wypadków, z czego sporo to ukraincy, wzrost zachorowań na hiv, mają większe prawa w danych sytuacjach niż polacy. np przedszkola, gdzie pierwszeństwo mający obce dzieci, nie z tego kraju, czy przepisy ruchu drogowego, gdzie ukraińskie auto nie musi posiadać przeglądu technicznego. Prowadzą bezczelne działalności żerując na naiwności ludzi. np serwis okien w mieszkaniu, regulacja wymiana niektórych części, 1800zł plus bajeczki.
  • Odpowiedz