Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jak to jest, że pojechałem do dużego warsztatu żeby zrobili mi klimę, mieli sprawdzić szczelność, nabić i tyle.
Pojeździłem tak tydzień a tu klima nie działa. #!$%@? pojechałem do najbliższego chłopa od klimy, typ zrobił sobie w garażu który jest w miejscu piwnicy tej szeregówki warsztat samochodowy, ale zajmuje się tylko klimatyzacją. Kiep w mordzie, możliwe że podpity, cały #!$%@?. W 2 minuty znalazł nieszczelność. Wziął 250zł za uszczelnienie, sprawdzenie szczelności, nabicie. Klima działa już 2 lata od tego czasu.

#mechanikasamochodowa #samochody #motoryzacja
  • 5
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: No bo to działa dopiero za drugim razem.

Jak nieszczelność jest taka że rok ucieka czynnik, to bardzo trudno to znaleźć.
Ale jak już ucieka w tydzień, to wtedy raz-dwa się znajdzie.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: Przede wszystkim jak minęło 2 lata od tego czasu, to o ile tego nie zrobiłeś jeszcze, to proponuję niezwłocznie wrócić do chuopa na ponowny serwis klimy, jeśli chcesz by służyła ci długo.

Ja robię co 10 - 12 miesięcy mały serwis klimy (wymiana filtra klimatyzacji + ozonowanie) i raz na 20 - 24 miesiące duży serwis klimy (to co w małym serwisie + wszystko inne, jak np. czyszczenie parownika).
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi jak to jest, że pojechałem do dużego warsztatu żeby zrobili mi klimę, mieli sprawdzić szczelność, nabić i tyle.


@4mmc-enjoyer: bo zwykle w dużych warsztatach często za naprawy odpowiedzialna jest tania siła robocza w postaci praktykantów albo ludzi którym się nie chce robić. A w warsztatach gdzie szef jest głównym i czasem jedynym mechanikiem to dba o jakość usług.
  • Odpowiedz