Wpis z mikrobloga

Czy usuwanie czwórek przy aparacie ortodontycznym to obecnie normalna sprawa? Mam tyłozgryz. Ortodontka chce mi usunąć jedną górną czwórke. Drugiej nie widzi potrzeby ponieważ z drugiej strony brakuje mi szóstki i chce to wykorzystać. Jednak czytałam, że tak sie już nie robi i trzyma się wszystkie zęby, szlifuje pomiędzy, a nie usuwa się. Brakuje mi też obu dolnych szóstek. Nie wiem czy mam się godzić na usunięcie, czy w moim przypadku jest ono konieczne. Boje się też, że moja już praktycznie nie istniejąca górna warga jeszcze bardziej zmniejszy i zniknie całkowicie (nie żartuje, mam zamiast górnej wargi tylko kreske).

#dentysta #ortodoncja #stomatologia #pytanie #kiciochpyta #lekarz #zdrowie
  • 9
  • Odpowiedz
@smol_misiu mi chciała usunąć przed aparatem cztery czwórki, bo miały wyjść na dziąsłach, a inna ortodontka zalozyla mi aparat i mówiła, żeby 20 razy skonsultować usuwanie zębów, bo nie zawsze jest to konieczne, obeszło się bez wyrywania i mam teraz śliczne proste ząbki
  • Odpowiedz
@smol_misiu: mi wyrwali jak bylam dzieckiem a pozniej dentystka mnie uswiadomila ze sie tak nie robi i to w ogole nie bylo potrzebne, cale zycie mialam dziure pomiedzy tymi zebami i teraz reszta leci mi troche na lewo. ogolnie - nie gódź sie, niech ogarna to inaczej.
  • Odpowiedz
@Sylwester_Zwalon @njdnsjdnjs @lukija właśnie mi powiedziała, że inną opcją jest usunięcie ósemki, ale wtedy aparat będę nosić przez kolejne 5 lat. I jak nie zgodze się na usunięcie to nie naprawi mi tyłozgryzu inaczej.
Dziwne dla mnie jest też to, że tylko jedną czwórke chce mi usunąć. Przecież będzie nie równo
@SkrytyZolw co o tym sądzisz?
  • Odpowiedz
@smol_misiu: wydaj te 300 zł i idź na konsultacje gdzie indziej może
Na logikę by wychodziło że jak nie masz 6, to ona chce 4 z drugiej strony wyrwać, bo inaczej każdy pójdzie w inną stronę jak ci zacznie ściskać aparat
Mi ziomek fajnie nawet naprostowal w 2 lata, są proste i co ważne w jednej linii, tego efektu nawet się nie spodziewałem.
  • Odpowiedz
@Chodtok nic mi o tym nie wiadomo, ale ta ortodontka mało mi co mówi nawet jak pytam. Mam wrażenie, że jej się nie chce i woli iść na łatwizne ze wszystkim. Zmieniłabym na inną, ale to sie chyba wiąże z ponownym założeniem aparatu bo inny plan leczenia.

@Sylwester_Zwalon tak zrobie, już nie mam 3 zębów. Nie chce usuwać kolejnego jeśli nie jest to faktycznie konieczne.
  • Odpowiedz