Wpis z mikrobloga

Hej, mirki potrzebuję porady. Szukam nowej pracy nie wiedząc do końca co chciałbym właściwie robić. Mam 35 lat, mam mgr inż. Skończyłem elektrotechnikę. Przez ok 9 lat wyceniałem instalacje elektryczne i teletechniczne dla generalnego wykonawcy do różnego rodzaju przetargów. W większości były to duże zamówienia publiczne, trochę dla prywatnych klientów np dużych deweloperów w Warszawie. Szczerze nie za bardzo lubiłem tę pracę i już od dawna zastanawiałem się nad odejściem. Jakiś czas temu w końcu rzuciłem tę pracę.
Później jakoś tak z przypadku pracowałem dla producenta mebli biurowych. W zakresie była dostawa, montaż czasami serwis mebli. Następnie kilka miesięcy spędziłem w branży eventowej przy montażach/demontażach sceny, oświetlenia, ekranów LED głownie w Warszawie ale też czasami na krótkich wyjazdach.
Potem z pewnych względów wyjechałem do Hiszpanii, a tam złapałem się pierwszej lepszej roboty na budowie. Jako że nie miałem zbyt dużego doświadczenia robiłem tam głównie proste rzeczy typu: szlifowanie gładzi, kucie, malowanie, cięcie płytek itp.

Ogólnie po tych doświadczeniach z pracą fizyczną zwiększyłem zdolnościi manualne i stałem się bardziej wszechstronny. Właściwie to teraz bardziej odpowiada mi praca fizyczna lub częściowo fizyczna niż ciągłe siedzenie w biurze jak to robiłem wcześniej przez lata.
Do tego zauważyłem, że dużo lepiej pracuje mi się w różnych miejscach, na wyjeździe niż monotonnie robiąc ciągle to samo w tym samym miejscu.
Teraz myślę że, chciałbym znaleźć pracę bardziej w mojej branży, czyli coś związanego z elektryką. Najlepiej jakby to była praca przy jakiś projektach, które trwają kilka tygodni lub miesięcy. Do tego nie mam problemów z wyjazdem za granicę. Po kilkumiesięcznym pobycie w Hiszpanii. Spodobała mi się emigracja. Przynajmniej taka tymczasowa.

Co zrobilibyście na moim miejscu? Macie jakieś rady, czym się zająć? W jaką branżę uderzyć przy moich skillach i doświadczeniu?

#praca #emigracja
  • 8
  • Odpowiedz
Teraz myślę że, chciałbym znaleźć pracę bardziej w mojej branży, czyli coś związanego z elektryką. Najlepiej jakby to była praca przy jakiś projektach, które trwają kilka tygodni lub miesięcy. Do tego nie mam problemów z wyjazdem za granicę. Po kilkumiesięcznym pobycie w Hiszpanii. Spodobała mi się emigracja. Przynajmniej taka tymczasowa.


@dassem: Idealny kandydat do automotive

Nie da sie bardziej dopasowac :)
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: pracujesz w automotive? Możesz trochę przybliżyć temat? Nigdy się tym nie interesowałęm. Zaraz pogooglam i poczytam o tym, ale lepiej chyba mieć wiedzę z pierwszej ręki od osoby, która się tym zajmuje.
  • Odpowiedz
pracujesz w automotive?


@dassem: Od 8 lat jako elektryk (2 rozne firmy). (od niecalych 20 w elektryce ogolnie)

Tak w uproszczeniu: automotive = stawianie linii produkcyjnych samochodow i komponentow do nich (np baterii). Nie hal. hala juz stoi a my stawiamy maszyny i urzadzenia. i je podlaczamy, programujemy, odpalamy. Uruchamiamy linie. Projekty trwaja roznie. Od miesiaca (bo musisz sie w miesiacu zmiescic) do nawet wiecej niz
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: Brzmi ciekawie. Mogłbym się tym bardziej zaintersować. Widzę tutaj jeden poważy problem. Nie mam w tym w ogóle doświadczenia. Osobiscie nie mam problemu żeby zacząć uczyć się czegoś nowego. Nie wiem tylko jak to wygląda ze strony pracodawcy? Czy ktoś przyjmie takiego starego konia, żeby uczyć go od podstaw? Jak to wygląda u was w firmie? Można zaczać bez doświadczenia w branży?
  • Odpowiedz
Czy ktoś przyjmie takiego starego konia, żeby uczyć go od podstaw? Jak to wygląda u was w firmie? Można zaczać bez doświadczenia w branży?


@dassem: To pa tera:

2 lata temu zatrudnilismy kolesia. Koles zadnej szkoly elektrycznej - przez lata byl szefem kuchni. Teraz juz jest po drugiej podwyzce
  • Odpowiedz
@dassem:
Możesz poszukać ofert pracy przy montażu modułów PV na farmach za granicą i jeździć dzięki temu po Europie.
Kolega tak pracował na Ibizie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Errad: Akurat nad tym się zastanawiałem. Przed moim wyjazdem do Hiszpanii widziałęm kilka ogłoszeń z taką pracą. Może podrąże temat. Dzięki :)
  • Odpowiedz