Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #gielda
Odnoscie kredytu 0% czy innego niskooprocentowanego kredytu i czy bedzie czy nie bedzie

Bedzie! Ale nie taki jaki sobie wyobrazacie.
Po prostu juz niedlugo inflacja calkiem zdechnie. Niektorzy jeszcze wierza w jakies fale i dekade inflacji, ale nic takiego sie nie wydarzy.
Rynek pracy tez juz zawrocil i gospodarka zwalnia. Co chwile jakis retailer raportuje slabe wyniki. Rekordowe savings rates plus zmniejszajace sie, nawet jezeli wciaz duze, deficyty budzetowe to rowniez piach w tryby gospodarki.

Za kilka kwartalow stopy propcentowe beda mocno nizej, nawet jak Glapa mowi ze nie.
I kredyt bedzie sporo tanszy
  • 32
  • Odpowiedz
Bedzie! Ale nie taki jaki sobie wyobrazacie.

Po prostu juz niedlugo inflacja calkiem zdechnie. Niektorzy jeszcze wierza w jakies fale i dekade inflacji, ale nic takiego sie nie wydarzy.

Rynek pracy tez juz zawrocil i gospodarka zwalnia.


@151346136: Ludzie brali ostatnio zapewne kredyty na stałą stopę więc jak zwykle będzie im wiatr w oczy.
  • Odpowiedz
@151346136: Pomimo, że osobiście zgadzam się z tym co napisałeś. To są jednak analitycy, których szanuje i których zdanie ciężko mi zignorować, którzy mają inne prognozy.
kdgc - @151346136: Pomimo, że osobiście zgadzam się z tym co napisałeś. To są jednak ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@151346136:
A ja wierzę że nie ma opcji na spowolnienie inflacji
-Ataki na statki handlowe
-Mega drogi przewóz kontenerów z ponad 1000 na 7 tysięcy dolarów, a to pewnie nie koniec - bardzo inflacyjne
-Droga ropa - nawet jak będą krzyczeć o recesji to niekoniecznie musi bardzo spaść, bo cały czas
- Konflikty na świecie - nie wiadomo czy w końcu Chiny nie zaatakują Tajwanu. Teraz Izrael hesbollah - także póki co co na ropę
  • Odpowiedz
@IkdapS_: Co masz na myśli?. Op wstawił scenariusz hard landing, ja wstawiłem prognozę, która pokazuje, że to ciągle nie jest konsensus.
  • Odpowiedz
@Questorius: aha czyli w związku z tym co napisałeś należy podnieść ludziom oprocentowanie na kredyty hipoteczne żeby jeszcze bardziej nie mieli co żreć
  • Odpowiedz
@Reanef:
A to moja wina że mamy przestępców w bankach centralnych ? (które należą do prywatnych ludzi) Przecież to oni są za to odpowiedzialni. Zastanawiałeś się kiedyś czemu to rzad nie drukuję pieniędzy tylko FED i nalicza do tego procenty które się spłaca raz w roku z publicznych pieniędzy (z podatków)
Poczytaj co to są geenbucks - i tak to powinno wyglądać jak kiedyś bez złodziejskich odsetek na które musisz
  • Odpowiedz
Wiesz że przed 2013 roku nie było podatku dochodowego ?


@Reanef:
Ups oczywiście chodziło mi o rok 1913 wtedy powstał FED

Uważam że ludzie będą zmuszeni sprzedać domy czy mieszkania żeby zapłacić należności.Inflacja już zapuściła korzenie i to trwa już za długo a to działa z opóźnieniem tzn. skutki wysokich stóp dlatego już czytasz newsy że ludzie
  • Odpowiedz
@Questorius: wlasnie smieszy mnie ze ludzie mysla ze jest cos takiego jak 'bank swiatowy' a tak naprawde to jest zwykly bank tylko tak kur#esko gigantyczny ze sobie go tak nazwali bo to konglomerat najwiekszych bankow na swiecie z roznych regionow XD
  • Odpowiedz