Wpis z mikrobloga

@essos z zewnątrz mireczku już nic nie zrobisz - trzeba czekać aż zejdzie stan zapalny po zabiegu. Możesz się wspomóc jakimiś tableteczkami NLPZ np. Ketonal Active. Tylko nie na pusty żołądek!
  • Odpowiedz
  • 0
@KollA: Myje pastą elmex sensitive proffesional repair. I wqlasciwie to od samego mycia ząb staje sie troche obolały. Nie wiem czy nie ograniczyc. Dzisiaj mylem chyba 3 razy i za 3 jakis taki abrdziej obolaly sie zrobil, bardziej niz przy poprzednich razach, chociaz staralem sie to robic delikatnie.
Ale czy to "uszczelnianie nieszczelnosci", nie pomaga tylko na zimno / gorąco?
  • Odpowiedz
@essos: ale czy pastę pozostawiasz na zębach np. na 15min. lub dłużej, czyli nie płukać po szczotkowaniu, ja sobie chwalę lacalut
jak mocno będziesz szczotkował to podrażnisz dziąsła, raczej jest batdziej kwestia działania pasty w czasie
  • Odpowiedz
  • 0
@KollA: Paste wypluwam, ale nie płukam niczym, ani nic nie jesm przynajmniej 30min po myciu, chocaz jeszcze do nie dawna zawsze zęby płukalem wodą, bo tak bylem nauczuony w dziecinstwie, a pozniej nikt mnie nie uswiadomil.

Ogolnie staram sie delikatnie szczotkowac i nie odczuwam problemow dziąslowych, ale ten ząb jest obolaly po wczxorajszym głębokim wypelnieniu i jego czuje nawet po delikatnym myciu
  • Odpowiedz
@essos: Mam nadzieję, że nie szczotkowałeś zęba tak po mniej niż 3 godziny po zabiegu wypełnienia zęba ( ͡° ͜ʖ ͡°). Do 3 godzin nie powinno się jeść, pić, żuć gumy, szczotkować zębów i najlepiej unikać płukania takiego agresywnego.

Jeśli ząb miał głęboką próchnicę, to możesz mieć też stan zapalny co jest normalne skoro napisałeś, że spore wypełnienie. Jeśli dentystka nie mówiła, że trzeba leczenie kanałowe, to widocznie nie doszło do zapalenia miazgi czyli jest ok.

Problem będzie jak będzie się to utrzymywać tak nawet po 4-5 dniach od zabiegu. Wtedy lepiej skonsultować się
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MWittmann Do 3 godzin po wizycie raczej nie szczotkowlem. Jeść chyba też nie jadłem, ale pić piłem. Szkoda ze dentystka nic nie powiedziała na ten temat

Ogolnie było tak że jak zrobiła zęba to poweidziala "było głębokie wypełnienie I jeśli będzie bolał to trzeba będzie pomyśleć nad leczeniem kanałowym".czy coś takiego. I dodała jeszcze patrząc na rtg pantonogramu ze "niby nic tu nie widać (patrząc na zdjęcie rtg pantonogramu)

Chyba nie
  • Odpowiedz
@MWittmann: wątpię aby było można mikronieszczelności zdiagnozować, moja dentystka nie potrafi, pasta jest od tego aby remineralizować zęby
  • Odpowiedz
@essos: To dziwne, że nie poinstruowała czego nie robić po wypełnieniu plombą.... Na przyszłość pamiętaj, że wypełnienie wymaga tak optymalnie 3 godzin bez jedzenia, picia, żucia czegokolwiek, płukania w tym czasie, szczotkowania też nie robić. Chodzi o to, żeby plomba się utrwaliła solidnie i nie było mikronieszczelności jak kolega @KollA wspominał.

Co do zachowania dentystki, ze "niby nic tu nie widać" i jeśli będzie bolał dalej to trzeba myśleć nad leczeniem kanałowym, to bym poszukał innej dentystki by zasięgnąć opinii z innej ręki.

Dobry dentysta zauważy, że doszło do zapalenia miazgi, wykona dodatkowe testy by potwierdzić zapalenie miazgi i zrobi wywiad z pacjentem nt. czy go
  • Odpowiedz
  • 0
Na ten moment przy tym robionym w poniedzialek zebie najwiecej "skutkow ubocznych" czuje po myciu zębow.. Myjac po zewnętrznej i wewnętrznej stronie jest ok, ale jak przejade po środku, to nie jest i pozniej caly czas cos tam czuje. To mniej wiecej to samo uczucie ktore odczuwalem przed ostatnim głębokim wypelnianiu, z tą roznicą ze wczesniej to czulem tylko podczas jakiegos żucia i troche po, zanim sie zregenerowalo. I macajac palcem bylo to odczuwalne tylko po środkowej powierzchni i tylko z jednej strony zęba, no i taka jakkby "tkliwosc" głownie po żuciu czegos, a teraz ta tkliwosc jest odczuwalna anwet po lekkim przejechaniu szczotką, wiec jest gorzej

Teraz sie zastanawiam czy dentystka mogla cos zrobic lepiej czy tak musialo być.

Ogolnie jutro znowu do niej ide, tylko w sprawie leczenia kanalowego innego, połamanego kiedys zęba, wiec jesli jest cos co moglbym jej powiedizec albo zapytac w sprawie tamtego zeba, to moglbym ro zrobic

Zastanawiam
  • Odpowiedz