Wpis z mikrobloga

Policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o zaatakowanie maczetą wypoczywających nastolatków na kąpielisku Zakrzówek w Krakowie. To chłopcy w wieku 15, 16 i 17 lat.

Ofiarą padł 17-letni Ukrainiec, który z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia.

Policjanci zatrzymała podejrzanych o atak.

15-latek został zatrzymany już następnego dnia. W ostatnim czasie przebywał na przepustce z ośrodka wychowawczego i w przeszłości dopuszczał się innych czynów karalnych.

Pozostali dwaj sprawcy 16 i 17-latek zostali zatrzymani 12 lipca br. w miejscu swojego zamieszkania. Jak się okazało starszy z nich był poszukiwany, ponieważ uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego na terenie Gorlic.

- Podczas przeszukania mieszkania, gdzie przebywał 17-latek ujawniono i zabezpieczono przedmiot, którym najprawdopodobniej zadano ciosy poszkodowanemu obywatelowi Ukrainy - przekazano w komunikacie Krakowskiej Komendy Miejskiej Policji.

Wszyscy trzej usłyszeli zarzut udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Dodatkowo najstarszemu sprawcy przedstawiono zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Wobec 17-latka, który może odpowiadać karnie jak osoba dorosła, sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 15 i 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny.

----------------------
Jednak Kraków kontynuuje tradycje z maczetami xDDD

#polska #zakrzowek #krakow
niochland - Policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o zaatakowanie maczetą wypoczywa...

źródło: GSkCR7TWAAAau7L

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niochland: gorzej bo w Krakowie zaczyna się nowa fala patusów, właśnie takie gnoje 15-20 lat, pewno to są "owoce" patusów co też się prali w latach 00' i później
  • Odpowiedz
@nairoht: tacy chcą się wykazać i nie myślą o konsekwencjach.

BTW w tym przypadku powinni być sądzeni jako dorośli. Jak widać ośrodki wychowawcze nic nie dają w ich przypadku.
  • Odpowiedz
@niochland: Witamy lata 90. Nasza patola stwierdziła, że im się nie będą banderowcy panoszyć a u Ukrainców też ciekawy element przyjechał wśród normalnych ludzi uciekających przed wojną. A jak dwie patologiczne frakcje będą walczyć ze sobą o bycie dominującą patologią to nie obejdzie się bez ofiar.
  • Odpowiedz
17-latek zostali zatrzymani 12 lipca br. w miejscu swojego zamieszkania.

starszy z nich był poszukiwany, ponieważ uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego na terenie Gorlic


@niochland: był poszukiwany, przebywał pod swoim adresem zamieszkania xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Wszyscy trzej usłyszeli zarzut udziału w pobiciu z użyciem
  • Odpowiedz
15 i 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny.


@niochland: nigdy nie zrozumiem dlaczego jak mój syn grając w piłkę wybije szybę w oknie to ja jako rodzic ponoszę odpowiedzialność - tzn. muszę opłacić szklarza, dogadać się z poszkodowanym itd. A jak bym miał wywalone, to policjant już mi wytłumaczy, że mieć nie mogę.

Ale jakby mój syn zamiast tego wziął maczetę i temu sąsiadowi wbił pod żebra, a to już spoko
  • Odpowiedz
@niochland: @nairoht mam dokładnie takie same przemyślenia. Przez jakiś czas u mnie na osiedlu był spokój. Ostatnie kilka lat nie widywałem nawet dresiarzy. Od kilku tygodni regularnie śmigają mi pod nosem dzieciaki 12-18 letnie w barwach i z torbami na ramię xD. Dosłownie najmłodszy z tych gnojków miał z 12 lat, bo był jeszcze przed mutacją. To muszą być dzieciaki poprzedniej generacji patusów, bo inaczej nie da się chyba
  • Odpowiedz
@niochland: a teraz wyobraźcie sobie że sytuacja z narodowościami jest odwrotna... W 5 min na głównej z płomieniem i grzanie przez konfederuskich trolii przez tydzień. A tak... no cóż cisza.
  • Odpowiedz