Wpis z mikrobloga

#demografia
Zawsze mam bekę z takich analityków
GUS robiąc prognozę w 2014 pomylił się o 30% z liczbą urodzeń na rok 2023 a ten robi projekcje na rok 2300 xDDDD
koleś jara się tym że po wklepaniu cyferek do exela wyszedł mu wykres na następne 200 lat.
Zupełnie pomija możliwość że w przyszłości mogą wybuchnąć jakieś wojny które wymuszą ruchy ludność, epidemia, katastrofy naturalne. Czy w końcu coś co pomijają wszyscy analitycy. W przyszłości może powstać coś takiego jak sztuczna macica i dzieci mogą być "produkowane" masowo.
No ale umysł przegrywa tego nie pojmuje
Oltwk93 - #demografia
Zawsze mam bekę z takich analityków
GUS robiąc prognozę w 2014 ...

źródło: Screenshot_20240716_084033

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Oltwk93:
Amerykański profesor spotkał kraj z całkowitym wskaźnikiem dzietności 0,6.
Dopóki istnieje Korea, Polska nadal ma szansę, bracie. ^-^/

Joanne Williams / Profesor honorowy, Wydział Prawa, Uniwersytet Kalifornijski:
" Korea Południowa jest całkowicie zrujnowana. Wow! "
" Nigdy nie słyszałam o tak niskim wskaźniku urodzeń. "
josb515 - @Oltwk93: 
Amerykański profesor spotkał kraj z całkowitym wskaźnikiem dziet...

źródło: 120840755.2

Pobierz
  • Odpowiedz
@Oltwk93: Dlatego też pisze "jeśli". Wiadomo, może być tak, że gdy trochę się "rozluźni", to dzietność zacznie znowu rosnąć, zupełnie naturalnie, ale to też gdybanie, bo jeszcze nigdzie rosnąć nie zaczęła.
  • Odpowiedz
@Oltwk93: W ogóle jak oatrzysz na lrognkzy sprzed zalednie kilku kat to jest całkowita kompromitacja tych statystyków, bo ja nie chwaląc się z dupy wyciągnąłem, że będzie znacznie gorzej niż im wyszło i idealnie wyszło. A i od razu mówię, że w 5 lat zejdziemy poniżej 200 tyś POLSKICH urodzeń
  • Odpowiedz
@Oltwk93: Liga Narodów szacowała że do 2000r w ZSRR będzie mieszkać ok1mld ludzi. Tak się złożyło że w 2000r nie było już ZSRR a na jej terenach mieszkało 80. Procent miej ludzi
  • Odpowiedz