Wpis z mikrobloga

Byłem krytycznie nastawiony do porównywania i jarania się futbolem z lat 70-80, bo uważałem go za drewniany i amatorski, ale włączyłem sobie skrót meczu Polski z Brazylią z 74 i jak na gości którzy palą w szatni i piją wódkę z gwinta nieźle się to ogląda. #mecz #reprezentacja #pilkanozna
D.....r - Byłem krytycznie nastawiony do porównywania i jarania się futbolem z lat 70...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Depilator: ja nadal nie rozumiem jak wtedy polska mogla grac lepiej niz teraz. Kraj zacofany, biedny blok wschodni,. Czyzby od tego czasu futbol na calym swiecie poszedl do przodu a w polsce nie?
  • Odpowiedz
@zapalara: tylko jeszcze "za komuny" finansowano sport bo był platformą propagandową. Najbardziej zachód nam odjechał w latach 90 i na początku tego wieku. Tak na dobrą sprawę od około 10 lat mamy jakieś poważne ośrodki szkoleniowe na miarę zachodnich standardów
  • Odpowiedz
@Depilator: Taka ciekawostka a'propos jarania (pewnie do zweryfikowania). Myślałem że gra strefowa (teraz) skróciła biegane dystanse, bo kiedyś zaiwaniali po całym boisku nie mając swoich stref, ale okazuje się że przez to, że teraz jest większy pressing i inna taktyka to średnio przebiega się 10-12 km, a wtedy przebiegało się 6-8km.
  • Odpowiedz
@CichyWoda: Dodałbym, że każdy w latach 1956-1989, nie liczę okresu strasznej biedy po wojnie, odbudowania kraju, wręcz odgruzowania, chciał jako młody chłopak być w sporcie zawodowym typu piłkarz, kolarz czy nawet pięściarz. Sport mieliśmy mega. Wystarczy prześledzić IO, MŚ, ME. Co jest teraz lepsze to tylko tenis, ale to sport dla bogoli wtedy był, sprawy paszportu, więc może nie warto było szukać nowej Igi 40-50 lat wstecz, bo i to
  • Odpowiedz