Wpis z mikrobloga

#ukraina #trump
Już tłumaczę jak Trump rozwiążę szybko sprawę Ukrainy:

Trump: Zakończ wojnę na Ukrainie! Co chcesz w zamian?
Putin: Moje żądania nie zmieniły się od początku tej wojny - Ukraina ma się zrzec terenów, Zełeński usunięty, a my ustawimy tam swój prorosyjski rząd
Trump: dobra i tak mam #!$%@?, rób co chcesz i tak wycofujemy pomoc Ukrainie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gaboleusz: pomijając co się naprawdę wydarzy, nie uważasz że prorosyjski rząd z czasem by się i tak pojawił niezależnie od wyniku wojny? Do tej pory rządzili w kratkę albo pro-zachodni albo pro-ruski, to co miałoby się zmienić w tym zakresie. Takie mają wahadło wyborcze
  • Odpowiedz
@Arboree Z czasem to znaczy kiedy? Za 200 lat może i tak. Ale w najbliższych dekadach wybranie prorosyjskiego rządu na Ukrainie jest mniej więcej tak samo prawdopodobne jak to, że w wolnych wyborach na prezydenta Warszawy w 1945 wygrałby Heinrich Himmler
  • Odpowiedz
@SoplicaTadeusz: to samo myślano o Gruzji za Saakaszwilego, a wyszło jak zawsze, stare wahadła wyborcze zawsze się odzywają (chyba że prawnie zakażą pro-ruskich partii, wzorem np. Indonezji która zakazała pro-chińskich czy ogólnie komunistycznych)
  • Odpowiedz
Trump: Zakończmy wojnę na Ukrainie! Co chcesz w zamian?
Putin: Moje żądania nie zmieniły się od początku, wszystko do Łaby, Austrię, Jugosławię, Bosfor i Dardanele i wyspy na Bałtyku.
Trump: Dobra i tak nie wiem, co to jest ta Łaba.
  • Odpowiedz
Ale w najbliższych dekadach wybranie prorosyjskiego rządu na Ukrainie


@SoplicaTadeusz: wybranie - nie jest jakoś mocno prawdopodobne. Za to narzucenie takiego rządu już jak najbardziej. Wynik będzie znany przed wyborami.
  • Odpowiedz
, nie uważasz że prorosyjski rząd z czasem by się i tak pojawił niezależnie od wyniku wojny?


@Arboree: Tak było wczesniej , jednak odeszły miliony prorosyjskich wyborców po aneksji Krymu i zajeciu czesci Donbasu. Już na takie wahadło nie było szans nawet jakby nie liczyc zmiany pogladów i ocen Rosji w wyniku jej działąn. Do tego najbardizej prorosyjscy uciekli do Rosji, niektore partie polikwidowane. Musieliby jakiegos konia trojanskiego zastosowac.
  • Odpowiedz