Wpis z mikrobloga

No z 10 lat #!$%@? na mieszkanie to za granicą chyba. U nas w kołchozie bym musiał pracować i odkładać przez 9 lat (cała wypłata). To jak bym mieszkał u starych to może w 17 lat się wyrobię. A jak bym miał sam mieszkać i dawać na wynajem? Z 40 lat chyba, do tego moje 27 lat na karku i mamy magiczne 67 lat jak bym sobie mógł kupić nieumeblowane mieszkanie w piździszewie.

Przecież taka sytuacja w ogóle nie zachęca do egzystencji. No nawet rzygać się nie chce, jedynie co, to jeździć chyba za granicę, pracować pół roku i kolejne pół neetować. Chociaż coś z życia będzie, a tak to co? 67 lat kupię mieszkanie i zdechnę za 3 lata? Nawet jak dożyje średniego wieku śmierci (73 lata) to na #!$%@? mi 10 lat siedzieć na nędznej emeryturze jak będę mógł jedynie #!$%@?ć ziemniaki z cebulą i srać w pieluchę? Lepiej się wylogować.

Nie wiem #!$%@? jak do tego doszło, że to wszystko nie jebło. Do #!$%@? jest praca, oszczędzanie, ogólnie życie. Skoro nie mogę sobie pozwolić na taki "luksus" jak zapierdziana kanapa w 20m2 to po co mam żyć? Nie ma człowiek żadnej, nawet namiastki, stabilności.

Ehh, #!$%@? zrobię te uprawnienia na tiry to najwyżej zamieszkam w budzie i będę #!$%@?ł przez 13 lat nonstop, może wtedy coś uzbieram. Co prawda dorobie się garba i przetoki na odbycie ale przynajmniej się wykrwawie dupą we własnym mieszkaniu do remontu po zalaniu.

JA #!$%@?.
#przegryw #nieruchomosci #zycie #polska #niebieskiepaski
  • 15
  • Odpowiedz
  • 3
@duzy240: Ale ja nie miałbym wywalone. Miałbym poczucie bezpieczeństwa i dalej sobie pracował. Nie zamierzam po kupnie mieszkania iść na 1/3 etatu i dłubać w nosie, tylko przeznaczać kasę na swoje zdrowie / utrzymanie / zachcianki / odpoczynek. No ale się nie da
  • Odpowiedz
@HuopWsiowy: musicie się dzieci nauczyć, że docelowo w Polsce kończy się etap posiadania mieszkania na własność. Będzie wynajem jak w Europie Zachodniej. Niezależnie czy tego chcecie czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@HuopWsiowy:

Kiedyś polscy emigranci mieli dobry deal, bo zabierdalali za granicą 5-7 lat żeby kupić coś za gotówkę.

Po napopowanych cenach to już jest bardziej 10-15 lat XD
  • Odpowiedz
To jak bym mieszkał u starych to może w 17 lat się wyrobię


@HuopWsiowy: ta, po kilku latach odpalą inflację, później jakieś programy wspierania deweloperów, napompują ceny i okaże się, że z poziomem oszczędności jesteś w tym samym miejscu, w którym byłeś dekadę temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@HuopWsiowy: Oglądałem podczas pandemii chłopaki z baraków, i patrzyłem jak na ZOO, dzisiaj zrobiłem rewind po polsku, ze słynnym voiceoverem walentynowicza, i powiem tak to jest sama prawda, ludzie będą mieszkać na wypiździejewie w siedliskach, w domach mobilnych po 100k, które tylko tracą na wartości bez własności.
  • Odpowiedz