Wpis z mikrobloga

siema, planuje kupic sobie gotowego kompa z hardpc, ktos powie czy bedzie wszystko smigac git? zadne bottlenecki lub inne rozne dziwactwa.. na xkomie te same zestawy koszuja okolo 9,3k razem z montazem, i cena 8,8k jest na tyle dobra ze az podejrzana, ktos moglby mi w tym pomoc? z gory dzieki
https://sklep.hard-pc.pl/p16949,zestaw-ryzen-7-7800x3d-rtx-4070-ti-super-16gb-32gb-ddr5-1tb-ssd-750w-arx-700-argb.html
https://sklep.hard-pc.pl/p17886,zestaw-intel-i7-14700kf-rtx-4070-ti-super-16gb-32gb-ddr5-1-5tb-ssd-750w-arx-700-argb.html
#komputery #skladaniekomputera #pcmasterrace
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@superdogtiom: na x-komie gotowe zestawy te gamer itp. kosztują tyle że ktoś się chyba z ch* na głowy zamienił także 500zł taniej to tyle co nic, chyba nie warto patrzeć na żadne gotowce nawet na hard-pc, ja napisałem do sprzedawców pc na allegro którzy wystawiają przykładowe zestawy że potrzebuje za 5,7k kompa który musi mieć to i to i dostałem, a na x-kom podobny gotowy zestaw to z 8k kosztował
  • Odpowiedz
@superdogtiom: ogólnie trzon twojego kompa czyli intel cpu+gpu patrząc na legitne sklepy w ceneo to 5,6k, musisz policzyć czy reszta rzeczywiście warta 3,2k, ja bym w takim budżecie chciał wsadzić rtx 4080 super
  • Odpowiedz
@superdogtiom: mogą być te zestawy z hard-pc, ja osobiście wolałbym za 8800zł mieć to samo tylko z rtx 4080 super i ram ddr4 zamiast ddr5 bo kartę to zawsze drożej wymienić, a dokładnie takie cpu+gpu+ddr5 co dałeś to znajdziesz na allegro za min 8200, może 8000 jak patrzyłem, więc jak chcesz w znanym sklepie to 8800 jest ok, może się inni wypowiedzą i mnie zjadą ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
  • 0
@superdogtiom: dobra jednak nie tyle bo xkom ma jakis dziwny algorytm pokazywania podobnych wyszukiwan, na ktory sie zreszta nabralem i dopiero to zauwazylem, tam jest plyta glowna z socketem 660 a one sa na intele, jedyna sensowna plyta jest za 700, co wynosi okolo 8750 wiec w zasadzie oplaca sie bardziej na hardpc, bo za tyle mam calego kompa plus ssd
  • Odpowiedz