Wpis z mikrobloga

#podroze #fotografia Jaki zakres ogniskowych (dla pełnej klatki) jest wg Was przydatny? Obskoczę wszystko 14-35 (dobrej jakości) + 24-105 gorsze jak będzie trzeba?
Póki co mam 16 stałkę + 24-105 i mnie męczy już ciągłe zmienianie obiektywu jak chcę sfotografować architekturę i mi trzeba szerzej. Miałem kupować lepsze 24-105 zamiast tego co mam i zostawić tę 16, ale teraz bardziej się skłaniam ku wyżej opisanej opcji.
  • 6
  • Odpowiedz
@LeonardoDaWincyj: Właśnie nie wiem czy powyżej 35 mm tak często będzie mi potrzeba. A stała 16 mm była bardzo tania i obiektywnie nie produkuje lepszego obrazu niż 14-35. Częściej mi przeszkadza jakość na brzegach obrazu z niej, niż z 24-105, który optycznie jest całkiem ok, tylko strasznie ciemny.
Generalne najważniejsze jest dla mnie fotografowanie architektury.
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer: nie wiem po co ci taki szeroki kąt. Zawsze możesz zrobić kilka kroków do tyłu i cyknąć na 24mm. Ja na wyjazdy używam 28-70/2.8 i to musi wystarczyć. Jako uzupełnienie mam 8,5mm fisheye (do zdjęć 360), 14mm do rzeczy bardzo szerokich, oraz 70-180/2.8. Ale wyjazdy to tylko 28-70.
  • Odpowiedz