Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie ta narracja, że Ukraińcy byli ciemiężeni przez Polaków i przez to wydarzył się Wołyń xD

Jakoś nie pamiętam, żeby Polacy w masowy i bestialski sposób mordowali niemieckich osadników na terenach zaboru pruskiego czy rosyjskich urzędników w Kongresówce xD No akurat Ci Ukraińcy tak się rozzłościli, że aż nabijali niemowlaków na widły. No cóż, zdarza się

#ukraina #rosja #wojna #wolyn #historia
czehoo - Śmieszy mnie ta narracja, że Ukraińcy byli ciemiężeni przez Polaków i przez ...

źródło: wukrainiec

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@Stabilizator: Albo ukraiński bolszewik jest Ukraińcem (i wtedy Kosior, Dzierżyński i Kołłontajowa są Polakami), albo jest bolszewikiem (i wtedy Polakom odpada sporo nieciekawych postaci).

No, ale że masz dosyć prymitywny sposób myślenia i generalnie wiedzę historyczną na poziomie może matury z historii to nie spodziewam się koherentnej odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@czehoo Ciemiężeni byli przez Warszawę i szlachtę (która ciemiężyła też polskich chłopów) więc zabijali sąsiadów-chlopow którzy tez byli ciemiężeni czego nie rozumiesz. A że ginęli też Żydzi, Czesi, Ukraińcy przecistawiajacy się rzezi? I inne narodowości? Mądrzejsze nie wspominać. Czemu Ukraińcy nie zemścili się na kacapach za Hołodomor? Bo mówili tym samym językiem i niełatwo było określić kto jest moskalem.

Te ludobójstwo od początku było zaplanowane tak żeby wyglądało na powstanie chłopskie.
  • Odpowiedz
@czehoo co do zasady masz rację, ale wnioskowanie masz bez sensu, bo na różnych terenach mogą dziać się różne rzeczy. Np. Polacy generalnie nie mordowali żydów, chyba, że sprawdzisz tereny okolic Grajewa. Chyba wszystkie pogromy polskimi rękami czasów wojny są z tamtych terenów. W zasadzie kilka wiosek. No #!$%@? różni są ludzie w różnych miejscach.
  • Odpowiedz
@Nateusz1: przede wszystkim trzeba pamiętać że ukrow w latach 40 XX wieku było ok. 40 mln.
W granicach II Rzeczpospolitej mieszkało mieszkało od 3.8 do 5.5 mln. Udział banderowców I chłopów ukraińskich w ludobójstwie na Wołyniu to prawdopodobnie kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy osób.

Większość obecnych Ukraińców nawet nie miało przodków wśród członków oun/upa, a już te ponad 30 mln Ukraińców którzy mieszkali wtedy na terenie ZSRR mieli tyle do Rzezi
  • Odpowiedz
Jakoś nie pamiętam, żeby Polacy w masowy i bestialski sposób mordowali niemieckich osadników na terenach zaboru pruskiego czy rosyjskich urzędników w Kongresówce xD


@czehoo:
Nie było żadnych powstań? Coś tam chyba było w listopadzie, potem w styczniu, jakiś Kościuszko coś tam działał.
  • Odpowiedz
@czehoo: To jest twoje spostrzeżenie, w przeciwieństwie do faktów historycznych. Kup sobie podręcznik lub książkę, przeczytaj i będziemy dyskutować. Ta część historii jest pełna smutku, bólu, zdrady i nieszczęść z obu stron. Nie idealizuj nas, bo to nieprawda. Nie jestem ukrofilem, lubię historię, bo zawiera schematy, które się ZAWSZE powtarzają.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: jeśli myślisz, że mnie trafisz tą kartą Polaka kata, to oświadczam ci że nie trafisz, bo mam to w dupie. Znam historię na tyle dobrze, żeby rozumieć relacje międzyklasowe, a mój komentarz odnosił się do tego, że łączenie sytuacji czerni w IRP z Rzezią jest #!$%@?. Ja jakoś nie odczuwam potrzeby mordowania Niemców, czy Rosjan, ani Ukraińców mimo tego, że oni na naszych ziemiach urządzali sobie zawody w zabijaniu
  • Odpowiedz
W jaki sposób ukraińców uciskali Cyganie i Czesi, że też mieli zostać zamordowani lub w najlepszym razie wypędzeni? Może Ormianie sprawili, że ukraińcom było smutno?


@inozytol: A dlaczego na głównej wykopu jest antysemickie szambo? I co, kilku zabitych Cyganów zmywa traktat ryski i strzelanie do chłopów w 1937?

Ja jakoś nie odczuwam potrzeby mordowania Niemców, czy Rosjan, ani Ukraińców mimo tego, że oni na naszych ziemiach urządzali sobie zawody w
  • Odpowiedz
  • 0
5. Nikt, kto jest normalny, nie może dojść do wniosku innego niż taki, że to było zwykłe "czyszczenie" terenu z "obcych".


@inozytol: Radośnie pomijasz to, że ginęli z rąk UPA także Ukraińcy. Psuje narrację, prawda?

2. Używają argumentu "ucisku".


@inozytol: Aha. No tak, II RP i wczesny okres okupacji zostają rozgrzeszone, bo potem przyszedł ktoś gorszy. Jprdl, jakbym słyszał stalinistów - "ale Hitler to was więcej zabijał, czemu
  • Odpowiedz