Wpis z mikrobloga

Jak dogadywaliście kwestię zakupów materiałów budowlanych, ich transport etc? Sami czy zleciliście ekipie? Chciałbym uniknąć przestojów i jak wejdą do mieszkania to żeby nie musieli czekać na wannę albo płytki. Czy można coś zamówić np. w Leroy a odebrać dopiero, gdy ruszy remont np. po 2. tygodniach? Z drugiej strony bez skucia wszystkiego (generalny łazienki) może jeszcze nie będą do końca jasne wymiary, opcje podłączeń etc.

I druga rzecz - wymienialiście kaloryfer w mieszkaniu spółdzielczym? On należy do mnie czy do spółdzielni i czy to trzeba zgłaszać? Podobnie zresztą jak przeróbki hydrauliczne i elektryczne?

#remontujzwykopem #remont #budownictwo
  • 12
  • Odpowiedz
@Promilus: z tym trzymaniem materiałów to jest różnie. Wiem że w Obi przy dużym remoncie odbierałem materiały klienta w kilku przedziałach czasowych żeby się nie zagracić i nie było problemu. Wymiana grzejnika po ttwojej stronie. Zgłosić powinieneś, bo czasami wspólnoty vzy tam spółdzielnia np żądają byś zakładał tylko te zawory które oni pozwalają jeżeli to oczywiście wymiana starego żeliwka z mrożeniem.
  • Odpowiedz
@Promilus: w leroyu jak się składa zamówienie to wskazuje się sugerowany dzień odbioru +7 dni od daty zamówienia ale oni i tak przygotują i podadzą "gotowe do odbioru" tak szybko jak możliwe i od tego zaczną liczyć 7 dni na odbiór więc 2 tygodnie odpada chyba, że się dogadasz z nimi i to nie jest niewiadomo jaki wielki gabaryt, który im będzie zajmować pół magazynu

w sensie kiedyś zamawiałem kibel
  • Odpowiedz
@Promilus: jak kupujesz sam to możesz szukać czegoś na promocji a wykonawca kupi pierwsze lepsze co będzie

chyba, że się dogadasz, że kupi to jako usługa z montażem to może wtedy pójdzie na 8% VAT, tylko, żeby potem się uczciwe z tobą rozliczył za robociznę + materiał
  • Odpowiedz
@Promilus: normalna sprawa ekipa zamawia materiał i albo płacisz im za wnoszenie albo sam dymasz. Kaloryfer własnośc spółdzielni nawet jak sam go kupisz. Zgłaszac musisz bo trzeba wode spóścić . Chyba ze masz na imie Janusz i sam zakrecisz w piwnicy zawory.
  • Odpowiedz
@Promilus: @Smarek37 materiał i dostępność? Obecnie robię mieszkanie w Wa-wie, już 2 razy byłem w Opocznie żeby nie mieć przestoju. Drzwi nie będę montował bo się nie doczekam, ewentualnie pogadam z chłopakami od montażu. Budowanie/remontowanie to jest życie na wyższym levelu.
  • Odpowiedz
@skaza: no właśnie przy tamtym remoncie też czekałem na drzwi, więc nie było problemu, że sobie odbierałem zamówienie w ratach przez 6 tygodni.
  • Odpowiedz