Wpis z mikrobloga

W sumie czemu myślicie że Trump to zaplanował? Moim zdaniem na nic mu to było. Tym drugim to też nie na rękę. Moim zdaniem zwykły człowiek.

Do tych co to śledzą, z czego on strzelał i z jakiej odległości?
#trump #usa
  • 11
  • Odpowiedz
  • 3
Nie trafic ze 120m to trza umic :)

@gorzki99: 120m przy tej broni to +/- 4-6cm samego błędu wynikającego z wiatru i niemożliwego do uniknięcia błędu implikowanego konstrukcją broni i rodzajem amunicji.
Teraz dopiero należy dodać błędy ludzkie wynikające z wyszkolenia strzelca i tego, że cel jest ruchomy (tak, pocisk też leci, nawet na takiej odległości, pewnie z 0,3-0,2 sekundy).
Powiedz prawdę, strzelanie to Ty widziałeś jedynie na filmach?

W
  • Odpowiedz
@fraciu: a to:

Jak powiedział BBC świadek, na kilka minut przed strzałami na wiecu Donalda Trumpa w Pensylwanii widziano mężczyznę z karabinem na dachu.
Greg Smith powiedział, że mężczyzna w piątkowy wieczór wdrapał się na dach budynku tuż za miejscem wydarzenia w hrabstwie Butler.
Dodał, że wskazał policjantom uzbrojonego mężczyznę.
„Myślę sobie: »Dlaczego Trump wciąż przemawia, dlaczego nie ściągnęli go ze sceny«... a chwilę później pada
  • Odpowiedz
  • 1
Najlepszy strzelec świata nie byłby w stanie zagwarantować trafienia z tej broni w poruszające się ucho, a chybienie mogło skończyć się zgonem. Ta teoria to absurd.


@surlin: no chyba że strzelec wcale nie celował aby trafić, a Trump miał zamontowany mikro ładunek wybuchowy za uchem, odpalony w odpowiednim momencie. XD
  • Odpowiedz
(tak, pocisk też leci, nawet na takiej odległości, pewnie z 0,3-0,2 sekundy).


@surlin: 884m/s predkosc wylotowa pocisku z AR-15. Nie chcialo ci sie sprawdzic w ile przeleci 120m czy matematyka cie zabila?

A strzelanie mi sie podobalo - zawsze urlop
  • Odpowiedz
Ale zes sie zblaznil :)

@gorzki99: Z wypowiedzi wielokrotnego mistrza polski w strzelaniu snajperskim:
"AR-15 generalnie nie jest platformą snajperską, są to karabiny samopowtarzalne i taki karabin mieści się w zakresie celności na dystansie 100 m od czterech do sześciu cm."
"Zrobiłem symulację na kalkulatorze balistycznym wiatru bocznego 3 m/s. na dystansie 150 m - powiedział Domański. Z obliczeń wynika, że przy użyciu najlepszej możliwej amunicji do AR-15, przesunięcie boczne wynosi do 4,5 cm"
  • Odpowiedz