Wpis z mikrobloga

@niecodziennyszczon: nie jestem budowlańcem ale na logikę nie. Z tego co widywałem na budowach doklejanie bliźniaka to tak naprawdę stawianie kompletnie nowgo budynku ze wszystkimi swoimi ścianami i goście dodatkowo między bliźniacze ściany dawali styropian. Dostawienie tylko prostopadłych ścian bez bocznej to dla mnie jakaś patologia rodem z prlu
  • Odpowiedz
Dostawienie tylko prostopadłych ścian bez bocznej to dla mnie jakaś patologia rodem z prlu


@Smarek37: W sumie jak tam myślę to teoretycznie tak, a jeśli mówimy o nowej części budynku, jakimś garażu itd. to wtedy siłą rzeczy ocieplenie się zdejmuje, ale chodziło mi o coś innego. Masz np. te kostki peerelowskie i one mają czasami różne tam wnęki (bardzo częsta rzecz w popularnych modelach kostki z lat 60, taka dwukondygnacyjna
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon: tak jak pisałem budowaniem się nie zajmuję. Gdybym miał tak dostawiać garaż tylko ze ścianami poprzecznymi to wycinałbym styropian w miejscy dostawiania i kotwiczył ściany do istniejących co kilka warstw a szczególnie na górze i potem ocielał ściany garażowe na równo do elewacji budynku.
  • Odpowiedz
Robię coś takiego teraz i jak najbardziej można się tak dostawić. Ocieplenie wywalasz, zostawiasz niewielką dylatację, żeby nowa cześć budynku pracowała niezależnie.

Masz na screenie fragment projektu z łączeniem starego i nowego budynku.
Regis86 - Robię coś takiego teraz i jak najbardziej można się tak dostawić. Ociepleni...

źródło: IMG_1316

Pobierz
  • Odpowiedz
Oczywiście jeśli mówimy o dostawieniu całego budynku (inny właściciel), to ściana raczej nie może być wspólna. Kiedyś się tak robiło, teraz już chyba nie. Nie wiem, czy przepisy by na to nawet pozwoliły.
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon: jak deweloper w połowie budowy domu dorzucił dobudówkę (XD) to jechaliśmy normalnie że wszystkim jak byś od nowa budował dom plus musisz połączyć wieniec starej części z nową. W naszym przypadku poszerzali salon i po prostu nawiercalismy na wysokości starego wienća przedłużaliśmy zbrojenie i zalewalismy to już połączone
  • Odpowiedz