Wpis z mikrobloga

Ponieważ o większości zmarłych albo dobrze, albo wcale (oczywiście bez generalizacji, czego większość zwierząt wykopowych nie zrozumie, Stalin jest wyłączony z tej reguły), pomimo jego odklejki politycznej postanowiłem obejrzeć jedną z największych torped w karierze pana #stuhr

Film z 2003 roku "Pogoda na jutro". Film, który oglądając dzisiaj niesamowicie przedstawia rzeczy takie jak:
- zagubionego, prostego człowieka z zasadami, antykomunistę,
- brak ojca w życiu córek,
- pustkę i szczęście starszej z córek po powrocie ojca,
- ułudę sławy w zamian za pokazywanie cyca,
- manowce technologii,
- swoiste onlyfansiarstwo i spermiarstwo,
- problemy warstwy politycznej, wycieranie sobie mordy solidarnością, przeskok z prawej do lewej (przypomina to niesamowicie PiS, partię wybitnie lewą i niegospodarną ekonomicznie, ale chodzącą do kościółka) - tutaj, znów generalizując, społeczne lub wykopowe zwierzęta uznają ten nurt za prawicowy.
- małe rzeczy jak korupcjogenność urzędów.

Do filmu zachęcił mnie ostatni wpis @Adamfabiarz w temacie wydziedziczenia puszczalskiej córki.
Jako ojciec wspaniałej dziewczyny zgadzam się z tym wpisem całym sobą, a także - dość pragmatycznie - właśnie dlatego należy gromadzić kapitał i oszczędzać dla przyszłych pokoleń. Aby utrata kilku milionów złotych bolała.

Natomiast wybór zawsze będzie po stronie córki. Ten zły będzie również moją porażką.
Pewnie wielu uzna ten film za trywialny. Kiedyś. Okazał się być całkiem nieźle trafionym wektorem społeczeństwa.

Polecam ten film. Oglądając go w 2024 uderza inaczej. Nie miał być podręcznikiem moralnej zgnilizny, a nim został.

Super film dla człowieka znienawidzonego w społeczeństwie, czyli konserwatywnego (kulturowo) ateisty (Wolniewicz, Dawkins).

Wielu z Was wspomina o rewolucji w jej naturalnej formie: walki biednych z bogatymi.
No dobrze, ale może zamiast generalizować to następnym razem przejdziemy się po mieście i jednak wyeliminujemy ze społeczeństwa onlyfansiary, czy "good for nothing" youtuberów porównujących keczupy lub scamujących dzieciaki?

Czy głosujecie Państwo portfelem i przykładowo nie kupujecie już Państwo lodów Koral ze względu na ich współpracę z #_#&#&#?
No właśnie. A powinniście. Polecam ten stan.

Bo kapitalizm i syndrom koloseum też ma swoje wady.
To się "zateguje". I należy zacząć od siebie.

#film #spoleczenstwo #spoleczenstwozzasadami #ostracyzmspoleczny #spoleczenstwojakzyleta #cenzus #republikanizm
Krzewicielprawdy - Ponieważ o większości zmarłych albo dobrze, albo wcale (oczywiście...
  • 10
  • Odpowiedz
@Krzewiciel_prawdy: jeden z moich ulubionych filmów, a zaskakująco wcale nie tak znany.

Imo peak obu Stuhrów. Ten film mnie również bardzo śmieszy, tylko że humor tam jest wysublimowany, dlatego pewnie nie osiągnął wielkiego sukcesu.
  • Odpowiedz
Ponieważ o większości zmarłych albo dobrze, albo wcale (oczywiście bez generalizacji, czego większość zwierząt wykopowych nie zrozumie, Stalin jest wyłączony z tej reguły)


@Krzewiciel_prawdy: xD

Udostępnij może pełną listę wyłączeń, żeby uniknąć nieporozumień w przyszłości.
  • Odpowiedz