Wpis z mikrobloga

Ukraińskie tulipany Pjotera

Niestety w trakcie akcji stosowano odpowiedzialność zbiorową, a podczas jej przeprowadzenia wojsko i policja dopuszczały się licznych nadużyć względem ludności cywilnej. Wystarczyło podejrzenie o współpracę z OUN, aby żołnierze spacyfikowali całą wieś.

Dewastowano przy tym meble, niszczono żywność, stosowano nawet kary „chłosty”. Jak opisywała te wydarzenia Zeneida z Zamoyskich: „Polskie wojsko brutalnie pacyfikowało ukraińskie wsie. Słynne »tulipany« nie należały do rzadkości. Dziewczęta ukraińskie wieszano za nogi głową w dół i wtedy spadające spódnice przypominały tulipany”.


Faktycznie, zbrodnia niesłychana - dlatego Ukraińcy musieli zabijać Polaków, rozcinać ciężarnym kobietom brzuchy a nienarodzone dzieci rozwalać o drzewa
Nie wspomnę o całej reszcie okropieństw

https://klubjagiellonski.pl/2016/10/10/ii-rp-nie-lubila-ukraincow/

#napierala
  • 5
  • Odpowiedz
@vZGLSjkzfn: zbudował sobie fanbase na ludziach, którzy są dumni z tego że wstydzą się Polski, i cały czas utwierdza ich w tym przekonaniu. Kółeczko wzajemnego #!$%@?, ale jak zauważył kolega @Mjj48003 on jest trochę jak karaluch (bez obrazy dla tych wspaniałych owadów) - odnajduje się w każdych warunkach bazując na najniższych pobudkach ludzi (to już moje dopowiedzenie)
  • Odpowiedz
  • 2
@Arboree: ja rozumiem, że można nie lubić Polski (sam nie jestem wielkim fanem) - no ale są jakieś granice, dla mnie granicą są kłamstwa i tyle
chyba, że ja czegoś nie rozumiem z tych "okropieństw" jakie wyczyniali Polacy na Ukraińcach, czy te młode dziewczyny były wcześniej zabijane przed powieszeniem za nogi? czy te "rozwalanie" mebli to były jakieś święte meble, bez których Ukraińcy nie mogli żyć i topili się w
  • Odpowiedz
@vZGLSjkzfn: wiesz już nawet "rozumiałbym" odwet, nawet nieproporcjonalny na faktycznych oprawcach, ale nie na zwykłych ludziach, z którymi mieli dobre stosunki, razem chodzili na potańcówki czy inne dożynki, traktowali się z sąsiedzką życzliwością. Tym większe #!$%@?ństwo że dużą część wymordowano podstępem, wcześniej zapewniając ich że mogą być spokojni, że nie dadzą im zrobić krzywdy
  • Odpowiedz
@vZGLSjkzfn: no Pjoter wybiela ukraińskich nacjonalistów, ludobójców i nazistowskich kolaborantów. Jakoś Ci się to kłóci z deklarowanym przez niego oświeconym liberalizmem? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz