Wpis z mikrobloga

Nie da się wytrzymać tych upałów, podjąłem decyzję o montażu klimatyzacji. Polecicie firmę w okolicach #lublin ? Ewentualnie też jaki sprzęt i jakiej firmy wybrać w jak najkorzystniejszej cenie, nie znam się na tym zupełnie. Mieszkanie ma 45m2, 3 piętro w bloku z balkonem. Sam znalazłem coś takiego i wygląda bardzo profesjonalnie jednak chyba trochę drogie, bo słyszałem że klimę można mieć za 3,5k z montażem.
https://aero7.pl/klimatyzator/kaisai-one-plus?variant_id=1722
#pytanie #klimatyzacja
  • 24
  • Odpowiedz
klimę można mieć za 3,5k z montażem


@Stulejarz2137:
Ale już niedosłyszałeś, ze w 2019 roku. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tak czy inaczej plusik za wybór splita, bo te przenośne z rurą są tak głośne, że niemal bezużyteczne. Z doraźnych zastosowań, gdy nie można zamontować prawilnej klimy byłbym ciekaw jak spisuje się taki wynalazek: https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-przenosny-domowy-do-kampera-fral-super-cool-fsc05s-wi-fi-split-15863882731
  • Odpowiedz
był taki wpis w gorących, że te przenośne to jedynie zmarnowanie swoich pieniędzy


@Stulejarz2137:
Pełna zgoda, choć coś tam chłodu daje i ogarnia mi 80 metrów parteru w najgorętsze dni. Tylko co z tego, jak w chałupie jest tak głośno, że z żoną w drugim pokoju nie pomogę porozmawiać a na rurę #!$%@?ącą gorące powietrze musiałem robić dziurę w ściance działowej do piwnicy bo tylko tam było zdatne do wyrzucenia
  • Odpowiedz
@Stulejarz2137: za 3.5k jest realnie coś wyrwać. Zadzwoń do lokalnych firm, takich które działają kilka lat na rynku. Przyjdą, obejrzą i wycenią. Nie napalaj się na pierwszego.

... i musisz mieć zgodę od spółdzielni.
  • Odpowiedz
taki przenośny split


@Stulejarz2137:
Tyle tylko, że tu potrzeba więcej research'u i opinii, bo ja się temu przyglądam z ciekawością ale nie mam pojęcia jak sie sprawdza. No i ten z linka to maleństwo o mocy chłodniczej 1,5 kW, czyli właśnie do kampera albo mojej dziesięciometrowej kanciapy gdzie pracuję.

Tak czy inaczej w teorii wydaje się to fajne (ale na pewno nie lepsze od permanentnej instalacji dużego splita) bo głośne podzespoły masz na zewnątrz a i cienkie rurki łatwiej poprowadzić na zewnątrz niż taką fi
  • Odpowiedz
a na rurę #!$%@?ącą gorące powietrze musiałem robić dziurę w ściance działowej do piwnicy bo tylko tam było zdatne do wyrzucenia wydechu okienko.


@smk666: a skąd klimatyzator bierze teraz powietrze które #!$%@? w ilości 350-450 m3/h?
  • Odpowiedz
a skąd klimatyzator bierze teraz powietrze które #!$%@? w ilości 350-450 m3/h?


@plaisant:
Z rury, która zimą służy do dostarczania zimnego powietrza do kominka i której czerpnia jest pod tarasem. Zdaję sobie sprawę, że zaciąga mi ciepłe do domu ale tutaj akurat to jest na plus bo dom stuletni i nie ma (jeszcze, bo planuję rekuperację) żadnej innej wentylacji. I tak planuję montaż splita i termomodernizację piętra (na dole jest
  • Odpowiedz
był taki wpis w gorących, że te przenośne to jedynie zmarnowanie swoich pieniędzy


@Stulejarz2137: nie przesadzajmy. Niekiedy to jedyna możliwa opcja, a przy odpowiednim ustawieniu i przemyśleniu naprawdę dobrze działa. Jeżeli mieszkasz w kamienicy / bloku i konserwator zabytków albo spółdzielnia nie wyrażą zgody to taka przenośna klima jest zbawieniem, a nie zmarnowaniem pieniędzy. ¯\(ツ)/¯

Do splita nie ma jakiegokolwiek podjazdu w wygodzie użytkowania. Jeżeli masz opcję montażu splita i
  • Odpowiedz
@smk666: a to teraz rozumiem dlaczego napisałeś że na 80 m2 do ratowania sytuacji, bo i u mnie jest podobnie tyle że u mnie parownik w obiegu zamkniętym a nie skraplacz, bo stoi na zewnątrz na strychu i też ta mała klima daje radę na 80 m2 gdy na dworze nie ma jeszcze takich upałów do 30 C a w upały zamykam kuchnię i pokój i na 40m2 daje radę
  • Odpowiedz