Wpis z mikrobloga

Nie da się wytrzymać tych upałów, podjąłem decyzję o montażu klimatyzacji. Polecicie firmę w okolicach #lublin ? Ewentualnie też jaki sprzęt i jakiej firmy wybrać w jak najkorzystniejszej cenie, nie znam się na tym zupełnie. Mieszkanie ma 45m2, 3 piętro w bloku z balkonem. Sam znalazłem coś takiego i wygląda bardzo profesjonalnie jednak chyba trochę drogie, bo słyszałem że klimę można mieć za 3,5k z montażem.
https://aero7.pl/klimatyzator/kaisai-one-plus?variant_id=1722
#pytanie #klimatyzacja
  • 24
  • Odpowiedz
Nie wiem jaką masz kotłownie


@plaisant:
To była przeróbka z nielegalnego kotła I klasy (przez nas nieeksploatowanego) i rozlatującego się Junkersa dwufunkcyjnego, który w ogóle był zamontowany bez papierów bo piwnica jest za niska (170 cm bez możliwości pogłębienia z uwagi na poziom wód gruntowych). Sama pompa to Toshiba Estia R32 8 kW w wersji split + bufor 200 l + zasobnik CWU 200 l a w cenie zawiera się
  • Odpowiedz
@smk666: gromada pieniędzy ale dużo wymieniłeś to nie dziwne. Podziała długo i w miarę oszczędnie będzie. Duża ta pompa. To jakiś duży dom dwupiętrowy? Dobrze jest ocieplony? Klime to zwykłą splita kiedyś dorzuć w salon i wystarczy.
  • Odpowiedz
To jakiś duży dom dwupiętrowy? Dobrze jest ocieplony?

Około stuletni poniemiecki dom z grubymi murami, docieplony styropianem 10 cm i nową stolarką okienną. Parter 80 m² + dobudówka 12 m² wyremontowane w ~2015, całość z ogrzewaniem podłogowym, piętro ze skosami około 60 m² po podłodze, użytkowej 40 m², ogrzewane grzejnikami i do remontu. Do tego nieogrzewane piwnica i strych. Na strychu najgorzej, bo dach (blachodachówka na deskach) nie ma ocieplenia i jest jedynie warstwa wełny mineralnej i folii na stropie piętra, jak teraz w słoneczny dzień otworzyłem właz na strych to tam jest piekarnik. Planujemy w perspektywie kilku lat tam wszystko rozwalić, ocieplić cały dach, zrobić podłogi piętra i strychu, zmienić układ ścianek działowych itd. Myślałem nad podłogówką także na piętrze ale boję się trochę o nośność stropu miedzy parterem a piętrem i raczej odpuszczę.

Duża ta pompa.

@plaisant:
Dobrana na podstawie budynku ale też obserwacji zużycia gazu tej zimy. W przeciętny dzień z lekkim mrozem szło 10 m³ gazu na ogrzewanie + przepływowo CWU (sama CWU na wiosnę gdy nie grzałem wychodziła 1,5-2 m³) więc ogrzewanie to około 70-80 kWh na dobę (~3,5 kW mocy grzewczej) ale jak przywaliło mrozem -20℃ to szło nawet 20 m³, więc ~7 kW a ta pompa schodzi do 6,5 kW mocy przy -15℃ na dworze, więc o ile nie będzie kataklizmu to i grzałki rezerwowe nie będą potrzebne. Podczas łagodniejszych dni ten model z kolei poradzi sobie bez taktowania, bo ma bardzo głęboką modulację mocy dzięki silnikowi inwerterowemu sprężarki, który może pracować nawet przy
  • Odpowiedz