Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za kupnem auta ze Stanów (bo wersja silnikowa, która mnie interesuje nie występowała w Europie) w okolicach 70000 zł brutto. Na pewno będzie to jakiś rozbitek, ale ma mi to ściągać wujas i ogarnąć robociznę na miejscu. Teraz kwestia finansowania. Chciałbym zorganizować na to auto leasing. Czy tutaj wchodzi w grę tylko leasing zwrotny? (zakładając, że to nie wujas kupuje w stanach nie wystawi mi faktury na całe auto). Mam JDG ze skalą podatkową, więc skoro i tak jakąś kasę tracę na paliwo + serwis jeżdżąc autem prywatnym to chciałbym choć część tej kasy wrzucić w koszty.

I teraz kwestia wieku auta - rozglądałem się za 8 letnim autem, czy jest to duży problem w kwestii wzięcia leasingu?

#leasing #samochodyzusa #samochody #motoleasing
  • 12
  • Odpowiedz
@marjanoos: Wymieniłeś chyba wszystkie przeciw do zrobienia finansowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po 1 pochodzenia z USA: odpada większość firm leasingowych, zostaną może 4.
Po 2 jak były duże uszkodzenia to zostanie może 1 firma.
Po 3 naprawa musi być dobrze udokumentowana - faktury, zdjęcia, naprawa zgodnie ze sztuką.
Po 4 wujas musi wystawić FV 23%. Jak nie wystawi to Ty musisz zrobić zwrotkę, ale musisz mieć udokumentowane koszty zakupu, podatków, opłat i wystawić FV23% do leasingu jeśli mówimy o leasingu operacyjnym.
Po 5 problem z ubezpieczeniem - tutaj też zostanie z 4-5 firm do
  • Odpowiedz
@marjanoos: nie jestem ekspertem, ale kto ma Ci udzielić tego leasingu? Chcesz sprowadzić rozbite auto, naprawić je, a potem sprzedać bankowi, żeby bank mógł Ci je wypożyczyć w formie leasingu?
  • Odpowiedz
@marjanoos: Hej, Napisz na biuro@clicklease.pl - Odpowiemy na pytania, juz nie dlugo bedziemy rowniez nakrecac nowy film wlasnie o tym zagadnieniu, a teraz poki co dostepny jest short na naszym kanale o aucie ze stanow.
  • Odpowiedz
  • 0
@OptiFinance: ja jestem też vatowcem, więc mogę wystawić FV23% bez problemu. Z wkładem własnym też, chciałem w ogóle 45%, żeby rata była jak najniższa. Pozostałe kwestie trochę utrudniają faktycznie.
A z tym wiekiem 8 lat - masz na myśli 8 lat w momencie zakończenia finansowania?
  • Odpowiedz
@marjanoos: 8/10/11/12 wiek pojazdu na koniec finansowania. Większość ma 8 lub 10. To że jesteś VATowcem wcale nie pomaga. Spójrz, wystawiasz FV 23%, musisz oddać do US 23% VATu, a jednocześnie z dalszych faktur jakie otrzymasz od leasingu odliczysz 50% VAT. Jesteś 11,5% stratny z tego VAT. Chyba ze to auto ciężarowe albo robisz kilometrówkę, wtedy luz, odliczysz całość.
  • Odpowiedz
@dlaczego_michau może nie ulepy, bo sporo tych aut miało rzeczywiście kosmetyczne naprawy a były klasyfikowane jako całki. Leasingodawcy po prostu wychodzą z założenia że taniej i lepiej jest uwalić cały ten segment niż odsiewać i ponosić ryzyko na jednostkach. Chociaż ja na miejscu finansujących to bym dał warunek: kliencie ogarniasz OC/AC z dodatkowym oświadczeniem ubezpieczyciela że weźmie odpowiedzialność i jest świadom że to auto z importu po klasyfikacji w USA jako
  • Odpowiedz
@OptiFinance: nazywam je ulepami akurat ze swoich osobistych przeświadczeń i doświadczeń. mam 2 kumpli importerów i 3 kumpli właścicieli warsztatów zajmujących się naprawami usa. od strony technicznej te samochody nie są mi obce, ale nie miałem świadomości, że to taki babol wziąć je w leasing czy chociażby normalnie ubezpieczyć...
  • Odpowiedz