Wpis z mikrobloga

Chłopy chyba sytuacja na rynku się trochę poprawia, bo znowu dostaję wiadomości z propozycjami na linkedin.
Jeśli chodzi o hajs to jest dobrze, ale niestety dużo firm wymaga pracy hybrydowej. Nawet na zajebiste stanowisko za 40k/miech chcą 3x w tygodniu pracy z biura...
Nawet za takie hajsy nie chce mi się mieszkać w Wawce, czy tam dojeżdżać.
Jak to u was wygląda? Odzywają się?
#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #korposwiat #kryzysit
  • 17
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer do mnie odzywali się cały czas. Na LinkedIn był skrypt ze jak nie odpowiadasz rekruterom na wiadomości to wpadasz na dół listy w filtrach wyszukiwania. Zatem jeśli długo nic nie dostawałeś i teraz dopiero to raczej znak że inni wyżej w filtrach nie chcieli tej roboty to w końcu do Ciebie napisali
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o hajs to jest dobrze, ale niestety dużo firm wymaga pracy hybrydowej. Nawet na zajebiste stanowisko za 40k/miech chcą 3x w tygodniu pracy z biura...

Nawet za takie hajsy nie chce mi się mieszkać w Wawce, czy tam dojeżdżać.


@4mmc-enjoyer: no u mnie tak samo
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: weź pod uwagę że z tych 10 ofert to 8 gownokontraktorni szuka dziwek na to samo stanowisko u klienta końcowego czyli tak na prawdę są 2 nowe oferty.

Też to zauważyłem że tak to właśnie wygląda te same warunki ta sama hybryda i finalnie okazuje się że ten sam klient a nawet wczesniei widsc po opisie stanowiska że to jest kopiuj wklej.
A z ta hybryda to jest jakiś
  • Odpowiedz
Chłopy chyba sytuacja na rynku się trochę poprawia, bo znowu dostaję wiadomości z propozycjami na linkedin.


@4mmc-enjoyer: co innego dostawać propozycje, a co innego pracę. to są fejkowe propozycję. weźmiesz udział w rekrutacji, a potem się okaże, że projekt jednak nie wystartuje, bo nie, bo nie ma kasy albo coś tam wymyślą. zresztą, sam sobie sprawdź i weź udział w rekrutacji to się przekonasz. nie wiem po co firmy to
  • Odpowiedz
Nawet na zajebiste stanowisko za 40k/miech chcą 3x w tygodniu pracy z biura...


@4mmc-enjoyer: pewnie pokłosie tego, że jakość pracy znacząco spadła w związku z homoffica

Na logikę, firma tylko zyskuję jeśli nie musi agregować pracowników w biurze.
Odpadają np.
  • Odpowiedz
@ka-lol: Z tymi biurowcami to jest trochę jak @4mmc-enjoyer mówi. Dodatkowo HR dorzucają swoje 5 gr, że super integracja zespołu i tak dalej. A co do wydajności to ja mam na HO lepszą, nie wiem jak reszta ludzi, ale sporo ludzi jak już jest zmęczona samą podróżą do biura i już ma dosyć. Potem siedzisz w tym Open-Space z słuchawkami ANC na głowię bo hałasy są.
Pomijam, że jak
  • Odpowiedz
@keksoa: @ka-lol jak ktoś chce się #!$%@?ć to i w biurze będzie się #!$%@?ć, sam znam dupery co połowę czasu pracy spędzają na pogaduchach przy kawie, obiad to dodatkowa godzina, jeszcze jakieś przekąski i wychodzi że pracują 2h dziennie.
  • Odpowiedz