Wpis z mikrobloga

jak tam zanizanie ceny paliw przed wyborami i naruszanie rezerw strategicznych? nie było gorszego prezesa od brudnej pały, który itak jest słupem w tym wszystkim, aczkolwiek chyba jest na tyle głupi, że o tym nawet nie wie xD


No, wyniki mówią coś zgoła innego. Zaniżanie paliw przed wyborami to raczej reguła, nie precedens.

https://www.money.pl/gospodarka/to-jednak-nie-mit-paliwa-sa-duzo-tansze-przed-wyborami-6431480185271937a.html

@m4rcus:
eduardo-garcia - > jak tam zanizanie ceny paliw przed wyborami i naruszanie rezerw st...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia

Dobra ale czy daniel poda sekretna metode leczenia touretta? Trzeba u rydzyka pod kołdrą sie wygrzać? A moze to jarka kot ma takie moce? Niech daniel to opisze to jeszcze nobla dostanie i zostanie świętym. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Wiesz ja mam dysleksje, a obajtek mowi "proszę paniom" xD


Wiesz, myślę, że nie jesteś najlepszą osobą do wytykania innym błędów językowych. Nie umniejsza to jednak twoich kompetencji w innych dziedzinach życia. Zdecydowanie, nie potrafisz weryfikować danych, a to już dużo poważniejszy problem.

Stworzyli z orlenu moloch, monopoliste - świetnie, klaszcze uszami, w koncu monopol jest z korzyścią dla konsumenta prawda? Prawda panie mądrzejszy od wszystkich?


Powiedz
  • Odpowiedz
jak wygodnie pomijasz naruszanie rezerw strategicznych przez pis :D


na razie to to jest fakt medialny, z dużą dozą prawdopodobieństwa, zwykły fake jakich tysiące. Podobno prokuratura ma badać sprawę, więc jeszcze nie wyciągałbym na twoim miejscu korka z szampana.

@m4rcus:
  • Odpowiedz
Zastanawiałeś się dlaczego akcjonariusze pozytywnie oceniali fuzje Orlenu i Lotosu? Stawiam orzechy przeciw dolarów, że są nieco bardziej rozeznani od ciebie.


@eduardo-garcia

Pozew przeciwko PKN Orlen złożyli dwaj mniejszościowi akcjonariusze byłej Grupy Lotos - Jan Trzciński i Bogdan Kamola, którzy podczas walnego zgromadzenia Lotosu zgłosili sprzeciw wobec podjęcia uchwały o fuzji z PKN Orlen. W ich opinii fuzja jest szkodliwa dla akcjonariuszy i nieracjonalna z punktu widzenia biznesowego.
  • Odpowiedz
Jat tam twoja zajebista weryfikacja danych klaunie? Bo tutaj sie nie udało.


Znacznie lepiej, niż twoje czytanie ze zrozumieniem, Sasza01

Napisałbym: "nie wołaj mnie już, bo to nudne", ale zbyt wielką przyjemność sprawia mi patrzenie jak się kompromitujesz. Cytat z twojego źródła.

@Sarza01:
eduardo-garcia - >Jat tam twoja zajebista weryfikacja danych klaunie? Bo tutaj sie ni...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia

Ale co, twierdzisz że akceptacja fuzji na walnym zgromadzeniu jest jednoznaczna z tym że: "akcjonariusze pozytywnie ocenili fuzje". XD
Oj garsija o sa to ty za bardzo nie masz pojecia

Nie tak nie jest. Wiesz ile to jest ten 1% przy kapitalizacji 76 mld? Dużo zaufaj
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia

Napisałeś, że walne zgromadzenie jest jednoznaczne z calym akcjionariatem xD
Nie, nie jest. Orlen ma tysiace akcjonariuszy mniejszościowych bez prawa glosu na walnym którzy mogą nie byc zadowoleni z fuzji patrzac jak spółka radzi sobie w hossie. + fuzja przyniosła strate lotosowi na poziomie 5 mld pln.
  • Odpowiedz
I kolejne wyparcie. Panowie, jak mogliśmy być dymani na marży, skoro mamy jedne z najtańszych paliw w UE? Zwykle wyprzedzają nas w tej zacnej konkurencji jedynie Bułgaria i Rumunia?


@eduardo-garcia: Dowód jest na wykresie, który wstawiłeś. W 2022 r. VAT na paliwo to 8% a od 1 stycznia 2023 to 23%. Czyli 1 stycznia 2023 r. paliwo powinno pójść w górę a stało w miejscu po cenie z 2022 r.
Sabr - >I kolejne wyparcie. Panowie, jak mogliśmy być dymani na marży, skoro mamy jed...

źródło: e8bc71f35bca38b5329c5ed9014df00215ee11031e524007536d3b1ae5cc86ad

Pobierz
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia: Dowód jest na wykresie, który wstawiłeś. W 2022 r. VAT na paliwo to 8% a od 1 stycznia 2023 to 23%. Czyli 1 stycznia 2023 r. paliwo powinno pójść w górę a stało w miejscu po cenie z 2022 r. Czyli w 2022 r. marża była zawyżona.


W jakim okresie? Bo to też dokładnie widać na wykresie i nie jest to obszar zaznaczony przez Ciebie. Pytanie, które się w
eduardo-garcia - >
@eduardo-garcia: Dowód jest na wykresie, który wstawiłeś. W 2022 r...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia
Tutaj

Znacznie lepiej, niż twoje czytanie ze zrozumieniem


Przeczytałeś ze zrozumieniem wyniki walnego zgromadzenia i mi to podajesz jako co? Potwierdzenie pozytywnej oceny przez
  • Odpowiedz