Wpis z mikrobloga

Jaki jest tip żeby w upale 35 stopni dojechać przez korki, skrzyżowania 15 minut do centrum, bo klimatyzacja nie chciała się w takim upale i postoju co chwilę rozpędzić, prawie udar, zastanawiam się czy otwarte szyby nie lepsze.
#motoryzacja #samochody
  • 24
  • Odpowiedz
@xiv7: dla mnie ten skrin jest totalnie bez sensu
używaj klimy powyżej 85 km/h? przecież to powinno być odwrotnie, powyżej 85 wnętrze schłodzi pęd powietrza, może stracisz na tym 0,001% aerodynamiczności, ale co z tego? w korku będziesz się gotował od słońca padającego prosto w okno i braku wymiany powietrza
"częściej niż konieczne, temperatury niższej niż konieczne" - klima potrzebna jest cały czas i to na LO, ewentualnie max 20
  • Odpowiedz
@Eustachy_goli_pachy: nawet pan urzędnik w schłodzonej limuzynie na bank nie będzie chciał jechać w korku z otwartymi szybami i bez klimatyzacji XD
moja 26-letnia limuzyna Volkswagen Golf Mk4 dostarcza mi zimnego powietrza około 30 sekund od uruchomienia pojazdu, nie wyobrażam sobie innego rozwiązania
  • Odpowiedz
nie, samochód wietrzysz na parkingu, otwierasz wszystkie drzwi, żeby przewietrzyło. klima powinna się załączać zaraz po odpaleniu silnika


@winsxspl: tutaj nie chodzi o przewietrzenie samochodu, tylko o to, aby "świeże" powietrze z okna na starcie pracy klimatyzacji przewietrzylo filtry, ktore mogą się zagrzybić. Tak to wdychasz to wszystko, gdzie przy otwartych oknach jestes narażony na to mniej. Ja zawsze jak odpalę samochód, to po wlaczeniu klimatyzacji jade przez okolo minutę
  • Odpowiedz
@winsxspl: tutaj nie chodzi o przewietrzenie samochodu, tylko o to, aby "świeże" powietrze z okna na starcie pracy klimatyzacji przewietrzylo filtry, ktore mogą się zagrzybić.


@Tatiagla: dlatego regularnie wymienia się filtry kabinowe + przeprowadza odgrzybianie, żeby się nie zaskoczyć
  • Odpowiedz
@xiv7: Jeżeli auto stoi na słońcu to wszystkie ciemne elementy mocno się nagrzewają (nawet 60 stopni) Najbardziej narażona jest deska rozdzielcza. Później klimatyzacja może nie dawać rady schłodzić auta ponieważ ciemne elementy oddają ciepło. Rozwiązaniem jest zasłona przedniej szyby. Polecam
https://allegro.pl/oferta/baseus-roleta-do-samochodu-parasol-przeciwsloneczny-na-przednia-szybe-auta-15832416730?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YTlhNWI2MzctNzA2NC00MmYxLWJlOGItNjQ1N2I1MjI0YmNlAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=889264ee-e478-4c38-8d33-6d3574575591

świetna jakość, szybkie składanie i rozkładanie.
Po tym jak wsiądziesz do auta wszystkie szyby w dół i klima na maxa, zeby wywiac cieple powietrze. Zamykasz szyby i włączasz obieg
  • Odpowiedz